GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2022 14:16   Güncelleme : 13-02-2022 14:16

6 siyasi parti, Hdp’yi masa altında saklayarak toplandı.

6 siyasi parti, Hdp’yi masa altında saklayarak toplandı.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem mutabakatıyla, 6 siyasi parti Türkiye’de tek sorunun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu öne sürerek bir araya geldi. Hdp’nin gösterilmediği toplantının ardından yayınlanan mutabakatta, son aylarda Covid-19 salgını sonrası dünyayı kasıp kavuran ekonomik krizinin Türkiye'ye de yansıması "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi"ne bağlandı. "Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme" geçiş olduğu takdirde ekonominin düzeleceği iması yapıldı. 

Sosyal ve Ekonomik Sorunlara Masada Yer Yok.
Türkiye'nin geleceğine dair hiçbir sosyal ve ekonomik çözüm önerisine yer verilmeyen metinde Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği normlarına uyarak temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınacağına vurgulandı.

Her koşulda LGBT söylemi devam ediyor.
AB ülkelerine, CHP'nin seçim vaadi önerisi olan "Cinsel Yönelim dezavantajlı olmaktan çıkarılacak" yasalarının da hayata geçirileceği mesajı verildi. 

Hdp gizleniyor.
Dün yapılan toplantıda, HDP'nin masada olmamasının nedeni olarak tabandan gelecek Milliyetçi ve  Atatürkçü tepkilerin önünü kesmek olduğu ancak bunun çok inandırıcı olmadığı yorumları, sosyal medya kullanıcıları ve gazeteciler tarafından yapıldı.

Fotoğrafı Çeken HDP
Bir sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılan “Hdp’ye masada yer yok, fotoğrafı çeken Hdp” yorumu ise oldukça beğeni ve yorum topladı.