GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 21:25   Güncelleme : 28-07-2021 21:40

AB-D'nin fonisi MHP'ye operasyon çekmek istemiş

Ruşen Çakır'ın sahibi olduğu Medyascope adlı internet sitesinin ABD ve Norveç’ten sonra İsveç’ten 59 bin 289 dolar hibe aldığı ortaya çıkması büyük tepki çekmişti. Terör örgütü PKK’nın lider kadrosuyla samimi bir ortamda yaptığı röportajlarla dikkat çeken Ruşen Çakır’ın MHP ile bağı kalmamış Atila Kaya ile Alişan Satılmış’ı kanalına konuk ederek MHP’ye operasyon çekmeye çalışması dikkat çekti. Yurtdışından fon alan Ruşen Çakır'ın para aldığı merkezlerden MHP'yi karıştırın talimatı aldığı ileri sürülüyor. Kaya ve Satılmış, Çakır’a yaptığı açıklamalarla Milliyetçi-Ülkücü Hareketin tepkisini çekmişti.

AB-D'nin fonisi MHP'ye operasyon çekmek istemiş

Ruşen Çakır'ın sahibi olduğu Medyascope adlı internet sitesinin 2017 yılında İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı'ndan 59 bin 289 dolar hibe almasından önce de ABD merkezli Chrest Foundation Vakfı'ndan 477 bin 58 dolar, Norveç Dışişleri Bakanlığı'ndan ise 582 bin Norveç Kronu hibe desteği aldığı ortaya çıkmıştı.

Terörist başlarından Cemil Bayık, PKK'nın yaşayan beş kurucusundan biridir

Ruşen Çakır, PKK'nın yaşayan beş kurucusundan biri olan Cemil Bayık ile birlikte

ATİLA KAYA VE ALİŞAN SATILMIŞ, RUŞEN ÇAKIR’IN KONUĞU OLDU

Terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticileriyle gayet samimi röportajları ortaya çıkan Ruşen Çakır’ın sahibi olduğu Medyascope adlı internet sitesine Atila Kaya ve Alişan Satılmış da katılmıştı. MHP ile bir bağı kalmayan Kaya ve Satılmış’ın, emperyalizmin fonuyla yayın yapan Ruşen Çakır’ın programında yaptığı açıklamalar Milliyetçi-Ülkücü Hareket tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Yurt dışından fonlanan Ruşen Çakır'ın aldığı talimat sonrası MHP ile bağı kalmamış bu kişileri ekrana çıkartarak MHP'yi karıştırma operasyonu yapmaya çalıştığı ileri sürüldü.
 

KAYA VE SATILMIŞ ÜZERİNDEN MHP’YE OPERASYON

Cumhur İttifakı’nın terör örgütü PKK ile mücadele üstün başarı kazanması, Irak ve Suriye’de yürüttüğü operasyonlar başta ABD olmak üzere Avrupa’nın tepkisini çekmişti. AB-D fonuyla yayın yapan sözde gazeteciler de her fırsatta Cumhur İttifakına saldırması dikkatlerden kaçmamıştı. AB-D’nin fonuyla yayın yapan Medyascope’da Ruşen Çakır’ın konuğu olan Atila Kaya ve Alişan Satılmış yaptıkları talihsiz açıklamalarla Cumhur İttifakı’nın karşısındaki ve HDP’nin desteklediği Millet İttifakı’nın ekmeğine yağ sürmüştü. Ülkücüler, Kaya ve Satılmış’a tepki göstermek de gecikmemiş, “Yazıklar olsun size, sizin bu adamın programında ne işiniz var. Bu kadar mı ayağa düştünüz, bu kadar mı omurganızı yitirdiniz” diyerek tepki göstermişti.
AB-D'den aldığı fonlarla gündeme gelen Ruşen Çakır'ın aldığı talimat gereği MHP ile bağı kalmamış kişileri ekranlara çıkarması kafalarda soru işareti olarak hala cevap bekliyor.