GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 11:32   Güncelleme : 30-09-2021 11:35

ABD, teröristleri ağırladı

ABD Temsilciler Meclisine Ülkü Ocaklarına yönelik tasarıyı sunan Dina Titus'un, tasarıyı sunmadan önce FETÖ'nün manevi oğlu Enes Kanter'in yanı sıra eski FETÖ ve CIA imamı Bilal Ekşioğlu'yla görüştüğü ortaya çıkmıştı. Bu gelişmeler yaşanırken PKK/YPG’lilerden oluşan bir grup, Washington’a gitti. Teröristleri ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Hood ve Kongre üyeleri kabul etti

ABD, teröristleri ağırladı

BÖLÜCÜ terör örgütü PKK/YPG’ye her türlü desteği vermekten çekinmeyen ABD, bu işbirliğini gizlemek ihtiyacı bile hissetmiyor. Terör örgütünün Suriye’de işgal ettiği bölgelerde kurduğu sözde ‘yönetim’in elebaşıları ABD’nin başkenti Washington’a bir ziyaret düzenledi.

Terör örgütü elebaşılarından İlham Ahmed’in de aralarında bulunduğu grup, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Joey Hood ve ABD Dışişleri Bakanlığı Yakın Doğu İlişkileri Bürosu’ndan Ethan Goldrich tarafından ağırlandı.

Teröristler, ABD Kongresi üyeleri tarafından da kabul edildi. Ahmed ayrıca Washington Enstitüsü isimli düşünce kuruluşunun düzenlediği bir etkinliğe konuşmacı olarak katıldı. Öte yandan PKK/YPG’nin Suriye’deki elebaşısı olan ‘Mazlum Abdi’ kod adlı Ferhat Abdi Şahin, haftasonu İngiliz The Times Gazetesi’ne ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Kenneth McKenzie’nin

kendisiyle görüştüğünü söylemişti. Terörist Şahin, ABD’nin Suriye’de kendilerini terk etmeyeceklerine dair söz verdiğini öne sürmüştü.