GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 10:13   Güncelleme : 30-09-2021 10:22

ABD'deki Ülkü Ocakları tasarısından bir FETÖ'cü daha çıktı

ABD Temsilciler Meclisi, Türk Milletinin 57. Alayı olan Ülkü Ocakları'nın "yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılması tasarısını" onaylamıştı. Söz konusu tasarıya başta MHP Lideri Devlet Bahçeli başta olmak üzere tepkiler yükselirken, tasarının altından FETÖ çıkmıştı. Görüntülerde Enes Kanter'le sonra eski firari FETÖ imamı Bilal Ekşili'ninde olduğu anlaşıldı.

ABD'deki Ülkü Ocakları tasarısından bir  FETÖ'cü daha çıktı

SKANDAL KARARIN ALTINDAN FETÖ ÇIKMIŞTI İSİMLER ARTARAK DEVAM EDİYOR 

MHP lideri Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi’nin Ülkü Ocakları kararına "Türkiye, ABD’nin 51’inci eyaleti değildir, sömürgesi değildir" sözleriyle tepki göstermişti. 

Söz konusu tasarı öncesi belirlenen görüntülerde FETÖ'nün manevi oğlu Enes Kanter'in yanı sıra eski FETÖ ve CIA imamı Bilal Ekşioğlu'nun da olduğu belirlendi. Zoom toplantısında isimlerin özellikleri gerçeklerin dahada iyi anlaşılmasına yardımcı oldu. Tasarıyı Sunan Dina Titus'un Yunan Kökenli bir Ermeni destekçisi olması ve FETÖ isimleri Enes Kanter ile Bilal Ekşioğlu'nun aynı toplantıda Tasarı öncesi bir araya gelmelerinindr tesadüf olmadığı şeklinde vurgulandı.

 

 

ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocaklarının “yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını” öngören bir maddeyi kabul etti.

 

Demokrat Nevada Vekili Dina Titus tarafından 2022 Savunma Bütçe tasarısına (NDAA) eklenen bir madde, Dışişleri Bakanlığının “Ülkü Ocaklarının yabancı bir terör örgütü olma kriterlerini karşılayıp karşılamadığının” araştırılmasının öngörüyor. Önceki gün Temsilciler Meclisi Kurallar Komitesince kabul edilerek NDAA metnine eklenen madde, tasarının yasalaşmasının ardından 180 gün içinde Dışişleri Bakanlığının konuya ilişkin bir rapor hazırlayarak Kongre’ye sunmasını talep ediyor. Bakanlığın raporunda, Ülkü Ocaklarının yabancı terör örgütü kriterlerini neden karşıladığı ya da karşılamadığını değerlendirmesi de bekleniyor. Söz konusu maddenin bağlayıcı olabilmesi için Senato’da ve Başkan Biden tarafından kabul edilmesi gerekiyor