GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2021 21:16   Güncelleme : 05-11-2021 21:16

Ahlaksız İP'li Türkkan'a bir tepki de şehit ailelerinden

Şehit yakınına galiz küfür eden İP'li Lütfü Türkkan'a bir tepki de İstanbul Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği'nden geldi. Dernek adına sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Yavuz Ari, Türkkan'a sert tepki göstererek, "Siyasetin yüzkarası Lütfü Türkan, şehit ağabeyine ettiğin küfrü, senin ifadenle “Bin misli” olarak sana iade ediyoruz" dedi.

Ahlaksız İP'li Türkkan'a bir tepki de şehit ailelerinden

Şehit yakınına "Bacını s..im" diyen İP Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'a bir tepki de İstanbul Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği'nden geldi. Dernek adına açıklama yapan Başkan Yavuz Ari şu ifadeleri kullandı:

"Bugün İP Genel Başkanı Meral Akşener’in parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Bingöl'e gelerek bazı ziyaretler gerçekleştirmiştir.

Akşener'in esnaf ziyareti sırasında bir şehit yakını, İyi Parti'nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu belirterek haklı tepkisini dile getirmiştir.

Tepkisini dile getiren şehit ağabeyini, polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı sırada tepkisini devam ettiren şehit ağabeyinin yanına gelen İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, acılı ağabeye “Senin bacını s..rim” diyerek küfretmiştir.

"PARTİNDEN VE MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA ET"

Bir şehit ağabeyine edilen bu küfür sadece mübarek şehidimize değil aziz Türk Milletine de edilmiştir. Çünkü şehidimiz Türk Milleti için şehit olmuştur. Ve bu durum asla kabul edilemez, kuru bir özürle de geçiştirilemez.

Bizler İstanbul Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği olarak Lütfü Türkan denilen kişinin önce şehit ağabeyinden ve şehit ailelerinden ve sonra da Türk Milletinden özür dileyerek milletvekilliğinden ve partisinden istifa etmesini talep ediyoruz.

Türk Milletinin öz evladı olan şehitlere ve şehit ailelerine küfür eden bir kimse değil milletvekili bu toprakların şerefli bir ferdi olamaz.

TÜRKKAN'A SORULAR!

Buradan Lütfü Türkkan’a soruyoruz;

Ey Lütfü Türkan;

Senin adamlığın, erkekliğin mazlum bir şehit abisinin haklı tepkisine bacısına küfür ederek göstermek mi?

Sen adamlığını, erkekliğini onlarca insanın hayatını kaybetmesinden sorumlu, HDP’li terörist Selahattin Demirtaş’la kahvaltı planları yapan ablanız Meral Akşener’in karşısında göster!

Heval Meral Akşener, bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye “Kürt siyasi hareketinin temsilcisi” derken sen hangi adamlığı, hangi erkekliği, hangi cesareti gösterdin?

Sen adamlığını, erkekliğini Siirt’te “Burası kürdistan” diyen satılmış haine ve ona sessiz kalan Genel Başkanınız Heval Meral’e gösterebildin mi!

Sizin erkekliğiniz, gücünüz şehit ailesine mi yetmektedir?

Senin Heval Meral’e diyeceğin, söyleyeceğin tek bir cümle dahi yok mu?

"BİN MİSLİ İADE EDİYORUZ"

Siyasetin yüzkarası Lütfü Türkan, sehit ağabeyine ettiğin küfürü, senin ifadenle “Bin misli” olarak sana iade ediyoruz.

Şehitlerimiz, bizim onurumuzdur, şerefimizdir. Şerefsizlerin, siyaset fırıldaklarının anlaması mümkün değildir.

İstanbul Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği olarak, İP’li Lütfü Türkkan’ı bir kez daha şiddetle kınıyor, aziz şehidimizden ve yüce Türk Milletinden özür dilemeye ve sonrasında milletvekilliğinden istifa etmeye davet ediyoruz.