GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2021 14:23   Güncelleme : 15-03-2021 14:31

Akşener, İmamoğlu'nun o tweetini biliyormuş

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde HDP’li Pervin Buldan ve Meral Akşener'i etiketleyerek yaptığı paylaşım dikkat çekmişti. Gazeteci yazar Mahmut Övür, İmamoğlu’nun attığı o tweetten Meral Akşener'in önceden haberi olduğunu iddia etti. Akşener, yaptığı açıklamada partisindeki bir kısım yöneticinin o paylaşımı beğenmediğini, kendisinin de buna saygı duyduğu söylemişti. Akşener’in söz konusu paylaşımla ilgili şahsi görüşünü açıklamaması dikkatlerden kaçmamıştı.

Akşener, İmamoğlu'nun o tweetini biliyormuş

Gazeteci yazar Mahmut Övür, gündeme bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu. Övür, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Pervin Buldan ve Meral Akşener'i etiketleyerek yaptığı paylaşımdan Meral Akşener'in önceden haberi olduğunu iddia etti. İmamoğlu üzerinden siyasi mühendislik yapıldığını söyleyen Övür, CHP ve İYİ Parti'nin HDP'ye mahkum olduğunu söyledi.

İMAMOĞLU ÜZERİNDEN SİYASİ MÜHENDİSLİK

İmamoğlu üzerinden siyasi mühendislik süreci başlatıldığını belirten Övür, HDP'nin topluma kabul ettirilmeye çalıştığını ifade etti.

MERAL AKŞENER'İN HABERİ VARDI!

Övür, Ekrem İmamoğlu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Pervin Buldan ve Meral Akşener'i etiketleyerek yaptığı paylaşımdan bir gün önce Meral Akşener ile detaylı bir görüşme yaptığını ifade etti. Övür, Akşener'in İmamoğlu'nun bu tweetinde haberi olduğunu söyledi.

"BİZ BU MİLLETİ BARIŞTIRACAĞIZ"

Ekrem İmamoğlu'nun Basın Danışmanı'nın yaptığı açıklamada "Biz bu milleti barıştıracağız" ifadelerini kullandığını ifade eden Övür, başka şeylere hazırlık yapıldığını ifade etti.

"ARKADAŞLARIMIZIN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU BEĞENMEDİ"

Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun twettiyle ilgili yaptığı açıklama şu ifadeleri kullanmıştı:
“Türkiye'de biz İYİ Parti olarak herkesin fikrini açıkça söyleyebileceği, eleştirilerini açık, net ortaya koyabileceği, konuşmaktan korkmadığı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Bu Türkiye'nin ilk örneği kendi partimizdir. Dolayısıyla hem İmamoğlu'nun tweet'i hem Sayın Yavuz Ağıralioğlu'nun tutumu kendi görüşlerini, bakış açılarını ortaya koyan, hürriyetçilik ilkesi çerçevesinde değerlendirilmesi gerek iki bakış açısı. Sayın İmamoğlu'nun attığı tweet'i bizim arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum" 

AKŞENER KENDİ GÖRÜŞÜNÜ SÖYLEMEDİ

İmamoğlu’nun paylaşımına Meral Akşener’in şahsi yorumunu yapmaması dikkatlerden kaçmazken, HDP milletvekilleriyle ilgili fezlekelere “Gözü kapalı evet demeyeceğiz” demesi tepkilere neden olmuştu.