SİYASET
Giriş Tarihi : 07-07-2021 09:54   Güncelleme : 07-07-2021 10:28

Akşener kendini yalanladı özel jete bindi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul'dan Malatya'ya gitmek için özel Jet kullandı. 2018 Yılında bir yolcu uçağında yaptığı özel jete binmem konuşması kendini yalanlamasına sebep oldu. Akşener o konuşmada: Biz özel uçaklarla uçmuyoruz. Sözüm söz iktidara geldiğinde hepsini satacağım. Bunları da bana hatırlatın" ifadelerinden bulunmuştu.

Akşener kendini yalanladı özel jete bindi

ÖZEL JET İLE HAVALANDILAR 

İYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, birtakım temaslarda bulunmak üzere İstanbul'dan Malatya'ya hareket etti. Ulaşım tercihi ise çok konuşuldu. Ulaşım için lüks bir özel jet kullanan  Akşener'e bazı İYİ Parti yöneticileri eşlik etti. İstanbul'dan özel jetle dün saat 10.10'da  ayrılan İYİ Parti yöneticileri, saat 11.06'da Malatya'ya ulaştı.

BİZ ÖZEL JETLERLE UÇMUYORUZ 

İP Genel Başkanı Akşener ve İYİ Parti'liler dün sabah 10 saatlerinde özel jetle Malatya'ya giderken 11.06 da konforlu seyahatlerini tamaladılar. Sosyal medyada ve halkta viral olan konu ise Akşener'in 2018'deki özel jet röportajı oldu. Akşener bir yolcu uçağında ki röportajında, Biz özel uçaklarla uçmuyoruz. Sözüm söz iktidara geldiğinde hepsini satacağım. Bunları da bana hatırlatın. Yarın, 4-5 sene sonra Meral abla ile uçakta gitmiştik 'Söz vermişti ama yalancı çıktı' dedirtmeyeceğim" sözleri gündem oldu.

-Akşener kendini yalanlamış oldu.

-Sözde halktan olduklarınımı unuttular 

-Sürekli çelişiyorsunuz Meral Hanım 

-Hatırlattık

gibi söylemler ile halktan ve sosyal medyadan çok sayıda tepki aldılar. 

<>