GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2021 16:22   Güncelleme : 09-06-2021 16:39

Akşener, vatan hainine "Aramıza Hoş geldin" demiş

HDP’den istifa ettikten sonra TİP’e geçen İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, katıldığı bir programında sarf ettiği “Devleti yıkmamız gerek”, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti katildir” sözleri büyük tepkiyle karşılanmıştı. Milliyetçi olduğunu iddia eden Meral Akşener’in konuyla ilgili bir yorum yapmaması dikkat çekerken, Akşener’in Ahmet Şık’ın cezaevinden çıktığı dönemde attığı “Arımıza Hoş geldin” paylaşımı gündeme geldi.

Akşener, vatan hainine

HDP'den istifa ettikten sonra Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) geçen TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Ruşen Çakır'ın Medyascope.tv'deki yayınına konuk olarak katıldı. Bir saat süren programda Çakır'ın sorularını yanıtlayan Ahmet Şık'ın programda sarf ettiği "Devleti yıkmamız gerek", "Türkiye Cumhuriyeti Devleti katildir" sözleri gibi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

"EVET, TÜRKİYE DEVLETİ KATİLDİR"

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin katil olduğunu söyleyen Ahmet Şık, "Evet, Türkiye devleti katildir. Tıpkı dünyanın diğer devletleri gibi. En ileri demokrasinin örnek alındığı ülkelerinin tarihlerinde de konolizasyon sürecinde ellerine bulaşmış ve ne kadar yıkasa da çıkamayacak kan vardır. Bütün devletlerin tarihi kanlıdır. Türkiye bundan azade değil ki!" dedi.

SÖZDE MİLLİYETÇİ AKŞENER YİNE SUSKUN

Ahmet Şık’ın infial uyandıran açıklamalarına büyük tepkiler gelirken, her fırsatta milliyetçi olduğunu idida eden Meral Akşener’den bir tepki gelmemesi dikkat çekti.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in Ahmet Şık’ın cezaevinden çıktığı zaman attığı “Aramıza Hoş geldin” paylaşımı yeniden gündeme geldi.

HDP KAPATMA DAVASINA DA SESSİZ

Meral Akşener’in bugünkü İP Grup Toplantısında HDP’nin kapatılma davası hakkında ve Ahmet Şık’ın infial uyandıran sözleriyle ilgili açıklama yapmaması tepkiyle karşılandı. Sosyal medya kullanıcıları, “Böyle milliyetçilik mi olur? Bölücelere ses çıkartma, hatta gizli ortaklık kur” sonra ben milliyetçiyim diye ahkam kes” yorumlarında bulundu.

RESEN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından, bir televizyon programında 'Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir' yönelik söylemleri nedeniyle 27. Dönem Milletvekili Ahmet Şık hakkında resen soruşturma başlatıldı.