SİYASET
Giriş Tarihi : 05-12-2021 12:01   Güncelleme : 05-12-2021 12:10

Akşener'e 'Başbakan olacağım' sözlerini hatırlatan vatandaşa İP'liler saldırdı

Amasya gezisinde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e bir vatandaş, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi öncesinde kullandığı "Başbakan olacağım" sözlerini hatırlatarak "Ben 6 ay sonra başbakan olacağım dediniz" ifadelerini kullandı. Akşener'in "6 ay demedim. Kardeşim, yalan söylüyorsun" yanıtını vermesinin ardından soru sormak isteyen vatandaş, çevredeki İP'lilerin sert müdahalesi ile uzaklaştırıldı.

Akşener'e 'Başbakan olacağım' sözlerini hatırlatan vatandaşa İP'liler saldırdı

AKŞENER VE 15 TEMMUZ DARBE DETAYI İLE İLGİLİS SORU 

 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Amasya'da Yavuz Selim Meydanı'nda konuştu. Akşener'i dinledikten sonra kendisine 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi öncesinde kullandığı "Başbakan olacağım" sözünü hatırlatan Yusuf Yansı, "Ben 6 ay sonra başbakan olacağım dediniz" ifadelerini kullandı. Akşener ise "6 ay demedim. Kardeşim, yalan söylüyorsun" yanıtını verdi. 

ÖNCE SÖZLÜ ŞİDDET ARDINDAN FİZİKI ŞİDDETE MARUZ KALDIM 

Sorusunu devam ettirmek isterken çevredeki partililerin önce sözlü tepkilerine, sonrasında da tartaklamasına maruz kaldığını ifade eden evli ve 2 çocuk babası Yancı, yaşananlardan ve yalancılıkla suçlanmasından büyük üzüntü duyduğunu söyledi 

DARBECİLER SİZE BAŞBAKANLIK MI TEKLİF ETTİ 

Akşener'e "Siyasi kriz yokken niçin böyle söylediniz. Çünkü 6 ay sonra ola ola darbe girişimi oldu. Acaba siz darbecilerden başbakanlık görevinin tebligatını mı aldınız?" şeklinde soru sormayı sürdürmek isterken sözünün tamamlamasına izin verilmediğini anlatan Yancı, iddialarının kayıtlarda mevcut olduğunu öne sürdü.