SİYASET
Giriş Tarihi : 11-08-2021 19:58   Güncelleme : 11-08-2021 20:14

Akşener'in tiyatro oyunu vatandaşın tepkisiyle bozuldu

İP Genel Başkanı Akşener'in kahvehane ziyareti İP heyetine soğuk duş aldırdı. Vatandaşın tepkisi Akşener'in tiyatro hayallerini yıktı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Erzincan'ın Tercan ilçesinde kahvehane ziyareti sırasında gergin anlar yaşandı. Şehit ağabeyi yapılan eleştirilere sert tepki göstererek, "Yalan konuşuyorsunuz" dedi

Akşener'in tiyatro oyunu vatandaşın tepkisiyle bozuldu

En son kuyumcu dükkanı ziyaretinde kendine yalancı esnaf destekçisi bulup gerçek esnafın araya girmesiyle oyunu bozulan Akşener aynı olayı Erzincan'da bir kahvehanede yaşadı. Tercan'da bir kahvehaneye giren Meral Akşener, bir vatandaşla sohbet ederken vatandaşın da hükümete yönelik eleştirilerde bulunması üzerine şehit ağabeyi Yusuf Budak, oturduğu masadan ayağı kalkarak duruma sert tepki gösterdi. Bir süre gergin anlar yaşanırken Akşener, kahvehaneden dışarı çıkarak esnaf gezisine devam etti. 

YALAN KONUŞUP MEMLEKETI KARALAMAYIN YETER ARTIK 

Akşener'in Erzincan'da yaptığı ziyarette ortaya çıkan tiyatro ve yalan muhabbeti şehit ağabeyide olduğu anlaşılan Yusuf Budak adlı vatandaşın sert tepkisiyle bozuldu. Çıkan tepki sonrası bozguna uğrayan Akşener çareyi kahvehanede çıkmakta buldu.

Şehit ağabeyi Yusuf Budak, "Yalan söylüyorsunuz" şeklinde tepkisini sürdürerek, "Allah'tan korkun. Yalan konuşmayın. Acından ölüyordunuz şimdi çok şeye sahipsiniz. Ne olmuş memlekete. Yalan konuşmayız. 90'lı yılları hatırlayın. Hepimiz kardeşiz. Terörle geçen yıllarda Tendürek'e çıkamıyorduk. Şimdi dört dörtlük askeri güce sahibiz. Açız, açız, açız diyor. Ne açız. Emekli maaşını alıyor akşama kadar keyif çatıyorsun. İsrail'in, ABD'ye karşı dik duruyoruz." ifadelerini kullandı.Akşener, Tercan ilçesinin ardından kara yoluyla Erzurum'a hareket etti. .