GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2022 23:30   Güncelleme : 23-02-2022 23:30

AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, KILIÇDAROĞLU'yla Yaptığı Gizli Görüşmenin Ardından İçişlerimize Karışma Cüretini Gösterdi

AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, KILIÇDAROĞLU'yla yaptığı gizli görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, haddini aşarak içişlerimize karışma cüretini gösterdi..

AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor,  KILIÇDAROĞLU'yla Yaptığı Gizli Görüşmenin Ardından  İçişlerimize  Karışma Cüretini Gösterdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor ve beraberindeki heyeti CHP Genel Merkezi'ndeki makamında kabul etti. 
CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz eşlik ettiği  görüşme basına kapalı gerçekleştirildi.

Nacho Sanchez Amor, 2017'den beri tutuklu bulunan Osman Kavala hakkında 21 Şubat'ta görülen duruşmadan da tahliye kararı çıkmamasına tepki göstermiş ve "

Maskaralığa dönüşen yasal süreçte dönen sayısız yasal oyunun sonuncusuna tanık olduğunu" belirterek "Tüm bu oyunlar gerçeği gizleyemeyecek: AİHM kararlarına riayet edilmesi zorunlu" ifadelerini kullanmıştı.
Daha sonra Muhalif medya Anka habere açıklama yapan
 Nacho Sanchez Amor, 
 başkanlık sisteminin parlamento ile denge ve denetleme mekanizmalarını yok ettiğini, hükümeti dahi gölgelediğini belirtirken, muhalefet partilerinin birlikte hareket etmesini övdü. Amor, “Son dönemdeki izlenim, seçimlerde gerçek bir değişiklik anlamına gelebilecek muhalefeti temsil eden birçok yeni yüz ve ses olduğu yönünde. Görelim... Bence muhalefetin ülkeye birçok konuda ortak-genel bir gündem sunmak için birleşmesi olumlu” dedi