DÜNYA
Giriş Tarihi : 09-03-2021 22:18   Güncelleme : 09-03-2021 22:38

Barzani'den hayal haritası

Sözde Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani Papa'nın ziyareti sebebiyle sözde Kürdistan topraklarını kapsayan Pul haritasını hediye etti.

Barzani'den hayal haritası

Edinilen bilgilere göre Barzani ve yönetiminin Papa'nın ziyareti şerefine pul bastırıp, pulda sözde büyük Kürdistan propagandası yaptı. Papa'nın ziyareti şerefine bastırılan hatıra pulunda Papa'nın başının üzerinde bulunan haritada Hatay, Sivas, Erzurum, Kars gibi birçok ilimiz, sözde Büyük Kürdistan haritasına dahil edildi.

- Hatıra Pulu

 

SÖZDE HARİTA PULU 

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un Irak ziyareti, sonrası paylaşılan harita pulu Türkiye'de tepkiyle karşılandı. Ziyaret ve sonrası skandal olarak değerlendirildi. Harita açıkça Türkiye Cumhuriyet'inin parçalanmasını istemeye yönelik bir biçimde pula işlenmşti. Sözde Kürdistan haritası bir hayal alemi ve terör propagandası olarak tepki topladı.

 

- Sözde Harita

 

HEDİYE İLE PKK PROPAGANDASI

Papa için pul bastıran sözde Kürdistan lideri Mesut Barzani bu kezde Katolik lider Papa'nın gözünde PKK ve Kürdistan propagandası yaptı. Barzani Hatıra Pulu'nun üstüne Papa ve etrafında şekillenen sözde Kürdistan haritası yapıldı. Bu sayede sempati toplamaya çalıştığı ve sözde devletinin reklamını yapmaya çalıştı. Barzani'nin bu hareketi yersiz bir çaba ve hayal ürünü olarak değerlendirildi.