GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2022 20:43   Güncelleme : 04-03-2022 21:01

Bir ihanet ateşi…

Sinan Ateş’in, son zamanlarda Milliyetçi-Ülkücü Harekette fitne çıkartan kişilerle yakınlaşmasının ardından Meral Akşener, Koray Aydın, Mansur Yavaş, Ümit Özdağ gibi isimlerle birlikte Sadi Somuncuoğlu paylaşımı yapması dikkat çekti. Ateş’in son zamanlarda sosyal medyada toplumun sinir uçlarına dokunan konularda Cumhur İttifakı aleyhinde yaptığı paylaşımlar ile Ankara-Bursa-İstanbul üçgeninde yeni oluşumlar için yaptığı çalışmalar dikkat çekti.

Bir ihanet ateşi…

Özellikle Milliyetçi Ülkücü Harekete karşı ağır ve mesnetsiz iddialarda bulunan kişilerle yakınlaşan Sinan Ateş’in Milliyetçi Ülkücü Hareketin net tavır aldığı Sadi Somuncuoğlu gibi isimlerle ilgili paylaşımlar yapması Ateş hakkındaki iddiaları doğruladı.

AYNI KALEMDEN ÇIKMIŞ GİBİ

Sinan Ateş’in Meral Akşener, Atila Kaya, Koray Aydın, Mansur Yavaş, Ümit Özdağ, Yavuz Ağıralioğlu, Sinan Oğan gibi isimlerle birlikte aynı kalemden çıkmışçasına Sadi Somuncuoğlu paylaşımı yapması tepkiyle karşılandı. Ateş yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; “Türk milliyetçiliği hareketinin müstesna isimlerinden, Devlet eski Bakanı, Türk Ocakları eski Genel Başkanı Sadi Somuncuoğlu’na Allah’tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”

YENİ BİR OLUŞUM İDDİASI

Sinan Ateş’in, Erdem Karakoç ile birlikte özellikle Ankara-Bursa-İstanbul üçgeninde bazı oluşumlar üzerinde sıkı çalışmalar yaptığı, farklı mekânlarda sık sık bir araya gelerek ülkücü hareket üzerinde hesap ve plan yaptıkları bir süredir konuşuluyor.

Erdem KARAKOÇ ile Sinan ATEŞ

ÜLKÜ OCAKLARINA YÖNELİK SALDIRILARA SESSİZ KALDI

ABD Temsilciler Meclisinden Demokrat Nevada Vekili Dina Titus'un Ülkü Ocakları'nın "Yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını" meclise sunmuştu. Titus’un, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in 'manevi oğlu' olan Enes Kanter ve firari FETÖ imamı Bilal Ekşioğlu ile birlikte toplantı yaptığı görüntüler ortaya çıkmıştı. Ülkü Ocaklarına yönelik başta ABD ve Fransa olmak üzere birçok ülkede organize saldırıların arttığı dönemde sosyal medyasını oldukça aktif kullanan ve her konuda yorumdan kaçınmayan Sinan Ateş’in tek bir paylaşım yapmayarak bu konuda sessiz kalması akıllarda soru işareti bıraktı.

OCAKLARA GİRİŞİ YASAKLANDI

ORHUN HABER’in Ülkü Ocaklarına yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre; Sinan Ateş’in İP ve FETÖ bağlantıları sebebiyle Ülkü Ocaklarına girişinin geçtiğimiz yıllarda Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından yasaklandığı belirtildi. Ateş’in birçok konuda Milliyetçi - Ülkücü camiaya karşı hasmane tavır sergileyen bir çok kişiyle aynı kanaatleri dile getirmesi Ülkü Ocaklarının tavrının nedenleri arasında gösterildi.

DOKTORA TEZİNDEKİ SAİD NURSİ AYRINTISI

Sinan Ateş’in Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Anabilim Dalı Doktora tezinde Said Nursi’den övgüyle bahsedip alıntılar yapması Ateş’in hassasiyetlerinin bu yönde şekillendiğini göstermekte ve hakkındaki iddiaları doğrulamaktadır.