GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2021 00:51   Güncelleme : 11-02-2021 01:00

BİR ŞEHİT HABERİDE ERZURUM'A GELDİ

Irak'ın Kuzeyinde devam eden Pençe-Kartal operasyonu kapsamında çıkan çatışmada Yüzbaşı Burak Çoşkun'da şehit düşen kahramanlarımız dan biri oldu.

BİR ŞEHİT HABERİDE ERZURUM'A GELDİ

Kuzey Irak'ta devam eden Pençe-Kartal operasyonu kapsamında çıkan çatışmada Kıdemli Astsubay Harun Turhan'la beraber şehit düşen Yüzbaşı Burak Çoşkun'un haberi memleketi Erzurum'a ve ailesine ulaştı. Şehitlerimiz için ilk tören Şırnak'ta düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığından gelen açıklamada ayrıca 4 askerimizin yaralandığı bilgisi gelirken şu ifadelere yer verildi.

Çatışmada 4 askerin yaralandığı, yaralı askerlerin derhal hastaneye sevk edildiği belirtilerek, bölgede tespit edilen hedeflerin hava harekatı ile isabetle vurulduğu, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirildiği vurgulandı.

 

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz."  denildi.

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler'dr başsağlığı mesajı iletti.

Bakan Akar, mesajında şunları kaydetti:

"Kahraman silah arkadaşlarımız, 10 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim."

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de yayımladığı mesajda taziyelerini iletti.

Genelkurmay Başkanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Orgeneral Güler'in şu ifadelerine yer verildi:

"Kahraman silah arkadaşlarıma şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim."

Şehitlerimize Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dileriz.