MAGAZİN
Giriş Tarihi : 14-11-2020 11:53   Güncelleme : 14-11-2020 11:53

BORİS JOHNSON'IN KARARLARININ ARKASINDA CARRİE SYMONDS'IN OLDUĞU KONUŞULUYOR

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın nişanlısı Carrie Symonds, gölge başbakan iddialarıyla gündemde. Lee Cain’in istifasının perde arkasında, Symonds’ın olduğu konuşuluyor.

BORİS JOHNSON'IN KARARLARININ ARKASINDA CARRİE SYMONDS'IN OLDUĞU KONUŞULUYOR

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın iletişim direktörü Lee Cain’in istifasının perde arkasında, Johnson’ın nişanlısı Carrie Symonds’ın rolü olduğu öne sürüldü.
 

Boris Johnson'ın kararlarının arkasında Carrie Symonds'ın olduğu konuşuluyor - 2

Carrie Symonds’ın, nişanlısı Boris Johnson’ın yıllardır birlikte çalıştığı Lee Cain’e başbakanlık konutunda özel kalem müdürü olması için yaptığı teklifi de reddetmesini sağladığı belirtildi. r.

Boris Johnson'ın kararlarının arkasında Carrie Symonds'ın olduğu konuşuluyor - 3

İddiaya göre Carrie Symonds, Cain ve yakın müttefiki olan diğer danışman Dominic Cummings’in corona virüs salgını sürecini iyi yönetemediğini düşündü. Ardından aralarında İçişleri Bakanı Priti Patel’in de olduğu Johnson’a yakın kadın ittifak Cain’e baskı yapmaya başladı. Bunun üzerine Cain’in istifa ettiği öne sürüldü.

 

 

Boris Johnson'ın kararlarının arkasında Carrie Symonds'ın olduğu konuşuluyor - 4

Öte yandan, Johnson’a Cain’i terfi ettirmeyi öneren danışmanı Cummings de istifa ettiğini belirterek yıl başında görevinden ayrılacağını açıkladı. Symonds’ın başta Cummings olmak üzere danışman ekibinin eğitimsiz olmalarına rağmen Johnson’ın her politik kararında etkili olmalarından rahatsızlık duyduğu belirtiliyor.
 

Boris Johnson'ın kararlarının arkasında Carrie Symonds'ın olduğu konuşuluyor - 5

Hükümete yakın kaynaklar, “Carrie Symonds bir ‘gölge başbakan’ gibi davranıyor ve şu ana kadarki İngiltere başbakanlarının eşleri arasında en nüfuz sahibi olanı” yorumunu yaptı.
 

Boris Johnson'ın kararlarının arkasında Carrie Symonds'ın olduğu konuşuluyor - 6

İktidar partisinin eski medya başkanı ve hayvan hakları savunucusu olan Symonds’ın geniş bir çevresi olduğu ve koronavirüs sürecinin yönetiminden, porsuk itlaflarını durdurmaya, hatta “abur cubur reklamlarının yasaklanmasına” kadar çeşitli sorunlara müdahale ettiği belirtiliyo