SİYASET
Giriş Tarihi : 29-03-2022 14:48   Güncelleme : 29-03-2022 14:48

“Bu zilletin kendine hayrı yoktur, ülkemize hayrı nasıl dokunacaktır?”

“Bu zilletin kendine hayrı yoktur, ülkemize hayrı nasıl dokunacaktır?”

MHP Lideri Devlet BAHÇELİ, "Bu ittifakın adı ZİLLET olduğu kadar aynı zamanda KUYTUL İTTİFAKI olarak hafızalara kazınmıştır."

Gündemin gerisinde kalan zillet ittifakı partilerinin telaşa kapıldığını ve  yeni bir toplantıyla günü kurtarmanın peşine düşmüş olduklarına  değinen MHP Lideri Devlet BAHÇELİ, bugünkü TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, bu defa  Atatürk posterinin duvara asıldığı bir odada, yine yuvarlak masa etrafında 28 Şubat bildirisinin toz bulutu içinde gerçekleştirdiğini ve  zillet ittifakının  Türk polisine işkenceci diyen devasız ve edepsiz zihniyetin ev sahipliğinde gerçekleştirdiği ifade etti. 

MHP Lideri Bahçeli, daha önceki toplantılarını 6+1 formatında yapan bu partiler, şimdi Kuytulcuları da alarak sayıyı 6+2’ye çıkarmışlardır diyerek masa altına saklanan sabıkalı ve suçlu sayısının böylelikle ikiye ulaştığına vurgu yaptı. 

MHP Lideri Devlet BAHÇELİ, "Bu ittifakın adı zillet olduğu kadar aynı zamanda Kuytul ittifakı olarak hafızalara kazınmıştır." diyerek sözlerine şöyle devam etti :
Gönül ister ki, dürüst olsunlar, mert olsunlar, HDP ile Kuytul’u da yanlarına alarak yuvarlak masanın çapını genişletsinler.

Ne var ki yapamazlar, yapmaya yürekleri yetmez.

Altı siyasi partinin ortak imzasıyla yayımlanan bildiride yine hiçbir şey yoktur.

Kılıçdaroğlu, “altımız da birbirimize benziyoruz”, derken, Allah var ya doğru bir noktaya temas etmiştir.

Bizim de dediğimiz aynısıdır.

Ancak yedekte bekleyen, masa altında sıkışıp kalan siyasi bölücülerle münafık soytarı Kuytulu da ihmal etmemesi tavsiye ve temennimizdir.

Zillet ittifakı partilerinin ortak açıklaması evlere şenlik, trajikomiktir.

Altına imza attıkları metnin bir akıl tutulmasına, vahim bir çarpıklığa ve baştan ayağa tutarsızlığa çanak tuttuğu hakikaten belgelenmiştir.

Dünya, Türkiye’nin dış politikadaki stratejik ve mukayeseli yükselişini konuşuyorken, bu zillet ittifakı anlaşılan gelişmeleri tribünden izlemekten, gerçekleri itiraf ve ifadeden aciz ve mahrum kalmıştır.

Rusya ile Ukrayna arasındaki krizin, akılcı, tutarlı ve ülkemizin orta ve uzun vadeli stratejik menfaatlerini dikkate alan bir dış politikanın önemini bir kere daha gösterdiğini iddia etmişler ve yüz kızartıcı bir yanlışın faili olmuşlardır.

Bunlar hacıyatmaz gibi, düşüp düşüp kalkıyorlar.

Ne dediklerini kendileri de bilmiyorlar.

Derslerine çalışmıyorlar, densizliklerine aldırmıyorlar.

Altı partinin ortak açıklamasında yer bulan bu saçma sapan değerlendirmeye karşı biz de diyoruz ki, hepinize geçmiş olsun, bu yakalandığınız illet hastalık gözünüzü perdelediği gibi, vicdanınızı da pençelemiştir.

Yazık size, ayıp size, Türkiye’ye bu kadar mı yabancısınız?

Bu zilletin kendine hayrı yoktur, ülkemize hayrı nasıl dokunacaktır?

Bunların cüretleri cehaletlerinin eseridir.

Kemal Kılçdaroğlu, sözde darbe davalarının sanıklarını tekrar yargılamaktan bahseden selamsız Babacan’ın yüzüne nasıl bakabilmiştir?

Buna karşılık cevabı ne olmuştur?

Sayın Kılıçdaroğlu, “burunlarından fitil fitil getireceğiz” haykırışını, bu selamsızın gözünün içine baka baka söyle de sözünün arkasında mısın değil misin öğrenelim.

Haydi yap da görelim. Yüreğin varsa konuş da gerçek düşünceni bilelim.

Birbirlerinin kuyusunu kazan bu ittifakın Türkiye’nin geleceğinde bırakınız söz sahibi olmasını, bunun konuşulması dahi akla ve mantığa bühtandır.

Türk milleti bunlara müsaade etmeyecek, 2023 yılının Haziran ayında sandığa gömecektir.