SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 16:03   Güncelleme : 03-03-2021 16:35

Büyükataman: Türk Milleti dostu da düşmanı da not etmektedir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, gündemdeki 'HDP’nin kapatılması' na ilişkin karşı söylemlerde bulunanların ifadeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Büyükataman, "Partilerindeki sözde özgürlükçü, özde teröre arka çıkan yaklaşımlarını; Türk milleti ibretle izlemekte, dostu da düşmanı da aklının bir köşesine not etmektedir" açıklamalarında bulundu.

Büyükataman: Türk Milleti dostu da düşmanı da not etmektedir

MHP Genel Sekreteri İsmail Büyükataman son günlerde HDP'nin kapatılmasına yönelik eleştiri yapanlara ve reddedenlere yönelik açıklamalar getirdi.

Büyükataman ifadelerin tamamında;

"Milliyetçi Hareket Partisi; büyük Türk milletinin birliğini, kutlu Türk devletinin dirliğini sağlamak üzere teşkilatlanmış, kişisel hırsların devlet-millet çıkarlarında eritildiği kutlu bir ocak, köklü bir okuldur. Nasipsizlerin şaşkınlıklarının sebebi cehaletlerinde gizlidir.

Terörün siyasetteki militanlarıyla gizli gizli ortak “eylem” planları kuran İP’in ucundaki Hanımefendi, “Kürt siyasi hareketinin temsilcisi” olarak gördüğü HDP’ye vefa borcunu ödeme günü geldiğini görünce eli ayağına dolanmış, ne söyleyeceğini bilemez hâle gelmiştir.

Sayın Genel Başkanımızın HDP’nin kapatılmasına yönelik gösterdiği millî irade karşısında ne yapacağını “şaşıranların” partilerindeki sözde özgürlükçü, özde teröre arka çıkan yaklaşımlarını; Türk milleti ibretle izlemekte, dostu da düşmanı da aklının bir köşesine not etmektedir.

Milletten değil karanlık mahfillerden medet umanların, milletten yana tavır koymasını beklemek beyhude bir dilektir. Laf cambazlığı ile milleti oyalamaya kalkmak, Sayın Genel Başkanımıza dil uzatarak hadsizleşmek kendilerinin bulunduğu çukuru görünmez kılmayacaktır."  ifadelerine değindi. 

ilgili haber linki