GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 12:42   Güncelleme : 26-03-2021 14:49

CHP halkla taciz ve yolsuzluk yöntemiyle mi ilgileniyor?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na CHP'nin içindeki muhalif kesimin kabul etmediği ve sağ kesimden oy almak için rapor sunduğu yönündeki iddialar geçen gün katıldığı bir televizyon programında soruldu. Kılıçdaroğlu ise bu iddiaları partisinin adında geçen ama uygulama konusunda sınıfta kaldıkları halkın partisi olduklarını söylerken her kesimle ilgilenmez zorundayız dedi.

CHP halkla taciz ve yolsuzluk yöntemiyle mi ilgileniyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programında CHP muhalefetinden gelen raporları Halkın partisi oldukları yönünde savunurken bizim adımızda Halk kelimesinin geçtiğini ve her kesimle ilgilendiklerini savundu. 

CHP HALKLA NASIL İLGİLENİYOR

2020 yılından itibaren çeşitli zamanlarda CHP'nin parti ilişkilerinde ve belediyelerinde gelen taciz ve yolsuzluk iddiaları ve suçlamaları CHP' nin halkla nasıl ilgilendiği sorusunu gündeme getirdi.

Kılıçdaroğlu'na göre CHP halkın partisi ise bizde soru işaretlerini gündeme getirelim 

- CHP halkla taciz yoluylamı ilgileniyor,

- Belediyeler yolsuzluk yöntemiyle mi hizmet veriyor 

- CHP muhalefeti neden sağ kesimi kabul etmiyor 

- CHP duyarlılığı ve suç karşıtlığı sol kesim ve CHP'lilere etki etmiyor mu? 

 

KILIÇDAROĞLU'NA GÖRE CHP HALKIN PARTİSİ !!!

CHP Genel Başkan'ı Kemal Kılıçdaroğlu muhalefetin Kılıçdaroğlu sağ kesimden oy almak için çizgisinden kopuyor iddialarına yönelik Parti adı üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi. Parti halkın partisi. Benim partim değil. Halkın partisi ne demektir? Halkın her kesimiyle diyalog kuran parti demektir. Herkesin sorunuyla ilgileniyoruz. Efendim yok sağa kaydı, yok sola kaydı, yok ortaya kaydı... CHP geniş kitlelere açılıp, bütün sosyal kimliklerle ilişki kurduğu andan itibaren rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. "ifadeleriyle savundu.

HALKLA İLGİLENMENİN YOLU TACİZ VE YOLSUZLUK MU?

1. CHP İstanbul Teşkilatından taciz iddiası: 17 Aralık tarihinde ki TRT Haber tarafından gündeme getirilen taciz iddiasında, CHP'deki taciz ve cinsel saldırı iddiaları Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşınmıştı. İddialar sonrası 3 mağdur kadının kimlikleri gizli tutularak arıştırma komisyonu kurulmuştu.

İlgili haber linkleri: https://www.trthaber.com/haber/gundem/chpdeki-taciz-iddialari-meclise-tasindi-539191.html

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ovur/2020/12/04/chpde-tecavuz-skandali-ve-sol

2. CHP Ümranye Gençlik Kolları Başkanı'nın taciz davası: CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A nın D.A ya cinsel taciz suçlaması nedeniyle yargılanmasına başlandı. G.Ö.A kendi istedi sözleriyle pişkin bir savunma yöntimiyle kendini savunmuştu. 

İlgili Haber linkleri: https://www.orhunhaber.com/haber/tacizci-chpli-baskanin-piskin-savunmasi-kendi-istedi-801.html

3. CHP'li Ceyhan  Belediyesi'nin kaçakçılık için rüşvet iddiaları: Sabah'ın 25 Aralaık 2020 tarihli haberinde, Adana'nın Ceyhan Belediyesi’nde 'rüşvet karşılığı kaçak yapılara göz yumulduğu ve iskanı olmayan binalara iskan verildiği' iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında aralarında eski belediye başkanı Kadir Aydar’ın da bulunduğu; 5 şüphelinin tutuklandığı operasyonda, yeni detaylar ortaya çıktı. Rüşvet karşılığı ruhsat alan işletme sahiplerinin rüşvet vermeyi kestiği an belediye personelinin yeniden söz konusu işletmeye giderek rüşvet tehdidinde bulunduğu olay gündeme gelmişti. 

Gözaltına alınan Kadir Aydar

İlgili Haber linkleri: https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/12/25/chpli-belediyenin-yolsuzluk-skandalinda-yeni-detaylar-ortaya-cikti-rusvet-kesilince-boyle-tehdit-etmisler

4. CHP'li İzmir Belediyesi ve yolsuzluk iddiaları: CHP'li Tunç Soyer yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde bir yolsuzluk skandalı daha yaşandığı iddia edildi. "Zeynep Sağır" isimli sosyal medya kullanıcısı yaptığı paylaşımla Tunç Soyer'in "CHP'li Tunç Soyer ve bürokratlarının yeni yolsuzluk belgelerini yayınlıyoruz" diyen Sağır, "Bay Kemal'e haber salın 'Halkçı' ve 'Devrimci' takkesini düşürdük!" notuyla yaptığı paylaşımda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Dairesi Başkanlığı'nın yaptığı usulsüz ihalenin belgesini paylaşmıştı.

Söz konusu iddianın belgesi

İlgili Haber linki: https://www.yeniakit.com.tr/haber/chpli-izmir-buyuksehir-belediyesinde-yeni-yolsuzluk-iddiasi-1482652.html  

5. Yine İzmir Yine CHP Yine Rant: CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İzmir'de esnaf ve vatandaşın tepkisine maruz kaldı. Tepkilerin sebebi ise İzmir Belediyesi'nden kaynaklı bozuk yollar, kentsel dönüşüm yüzünden mağdur edilen vatandaşlar, ellerindeki dövizlerle Kılıçdaroğlu'na tepkilerini göstermişti. 

İzmir tepkileri

 

6. CHP'li İBB'nin LGBT düşkünlüğü

Son dönemde Türkiye gündeminde tartışmalara neden olan LGBT bireyler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) harekete geçti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun önderliğinde belediyede personele yeni bir eğitim hizmeti devreye alındı. İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından, LGBT konulu “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” eğitimi verilmeye başlanmıştı. Söz konusu skandal olayda amaç Toplumsal Eşitlik deyimiyle örtülmek istenmişti.

7. CHP'li Meclis Üyesi'nden sağlık personeline taciz

Antalya Kepez oldu. Kepez Belediyesi’nde CHP’li meclis üyesi C.T.’nin, belediyede ateş ölçmekle görevli olan kadın personele cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı. Yargıya taşınan skandala göre, ateşi yüksek çıkan C.T.’nin, kadın personele, “Ateşimin neden yüksek olduğunu sana burada gösterirdim ancak ortam müsait değil” dediği iddiaları gündeme gelmişti

Tacizci meclis üyesi hakkında hazırlanan iddianame

HALKIN PARTİSİ AMA TACİZ RÜŞVET VE RANTIN DORUK NOKTASI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dilinden düşürmediği halkın partisi yukarda örnekleri verilmişşekilde sayısız taciz, yolsuzluk, rant ve tehtid iddilarıyla gündeme gelmişken CHP Genel Başkanı'nın halk vurgusunun aksine halk karşıtı eylemlere gündeme gelip kendi içindeki tuarsızlığı korumaya devam ediyor.

 

İLGİLİ HABER LİNKLERİ