GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2022 19:56   Güncelleme : 08-02-2022 19:56

CHP’ Lİ BİLECİK BELEDİYESİNDE ARAZİ VURGUNU GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

CHP’ Lİ BİLECİK BELEDİYESİNDE ARAZİ VURGUNU GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

Cumhuriyet Halk Parti'li Bilecik Belediyesinde polisin rüşvet operasyonuyla başlayan skandalların ardı arkası kesilmezken   akıl almaz bir imar vurgununu daha gözler önüne serildi. Bilecik Belediye başkanı SEMİH Şahin  ve rüşvetten tutuklanan danışmanı Selçuk Erdağı 'nın, kentin en değerli alanlarından  doğa harikası adında  bilinen Pelitözü Gölünün çevresindeki tarla vasıflı arazileri, amcası ve yakınları üzerinden çok ucuza aldıkları ve daha sonra bölgeyi imara açtıkları ortaya çıktı. Bununla da yetinmeyen Şahin ve Erdağı, bölgedeki imar vasfını 5 kata çıkararak büyük bir vurguna daha imza attı.
Yaşanan olayın ardından açıklama yapmayan Başkan Şahin'in yönetimindeki belediyenin, müteahhitleri haraca bağladığı ve hatta esnaftan rüşvet olarak karides ve sucuk bile aldığı ortaya çıkmıştı.
 Bilecik ‘ in  nefes aldığı, doğa harikası olarak bilinen  Pelitözü Gölü çevresinin, Başkan Şahin ve danışmanı Erdağı arasında parsel parsel paylaşıldığı anlaşıldı.
Amcası ve iki akrabasıyla olan araziyi benzinlik alanı olarak imara açıldığı ve büyük rant elde etmek istediği anlaşıldı.