GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 03:32   Güncelleme : 27-03-2021 13:17

CHP, taciz iddialarına sessiz...

Gün geçmiyor ki; CHP ya da HDP’yi kurumsal olarak temsil eden birisinin kadına yönelik şiddet/taciz ve tecavüz haberi kamuoyuna yansımasın… Bireysel olarak iğrenç olaylara imza atan kişilerin siyasi düşünceleri önemli değil ancak bir siyasi partiyi temsil makamındaysa o zaman dikkat çekilmesi gereken bir durum vardır ortada. Ve ne yazık ki CHP bu konuda başı çekiyor ve parti yetkililerinin duyarsızlığı dikkatlerden kaçmıyor.

CHP, taciz iddialarına sessiz...

Aşağıda CHP’yi kurumsal olarak temsil eden ve sadece medyaya yansıyan bazı taciz olaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞTE CHP'NİN TACİZ SİCİLİ

İşte son dönemde kamuoyuna yansıyan ve üzeri kapatılan taciz iddialarından bazıları:

-CHP'nin Bitlis eski kadın kolları başkanı, L.B çocuğu için yardım istemeye gittiği CHP İl Başkanı Veysi Uyanık'ın kendisini taciz ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

 - Maltepe CHP İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz, genç bir kızı zorla bir restorana kapatarak cinsel istismarda bulundu.

 - Avcılar'da CHP İstanbul İl Başkanı'nın iki yardımcısı partili bir kadına ahlaksız teklifte bulundu.

 - Ümraniye'de CHP İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı G.Ö.A., partili D.A.'yı taciz etti. Genç kız partiden istifa edip şikayetçi oldu.

 - Esenler'de CHP İlçe eski Başkan Yardımcısı Hüseyin Koç, ilçede kadınların partililerce sık sık tacize uğradığını iddia etti.

 - Şişli Belediyesi'nde yengesini taciz ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan eski Başkan Yardımcısı U.G.Y. kollanarak Sarıyer'de göreve başladı.

 - CHP Muğla İl Başkanlığı sekreteri A.E., CHP delegesi olan Mehmet A.'nın tacizine uğradı.

 - CHP Konya İl Başkanı Avukat Barış Bektaş'ın da yardım çeki vereceğini söyleyip ofisine çağırdığı parti üyesi bir kadını taciz ettiği iddia edildi.

 - CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık, bir kadına cinsel içerikli mesajlar attı ve elinde olduğunu iddia ettiği görüntüler üzerinden tehdit etti.

- CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı’nda da bir kadına taciz edildiği iddia edildi. İddia sahibi genç kadın yardım vaadiyle CHP Sultangazi İlçe Başkanı M.P. ile tanıştığını, ilk başlarda kendisine başkanın yardımcı olduğunu ama sonradan cinsel saldırıya maruz kaldığını ileri sürdü.

 - Sivas'ın Akıncılar ilçesinde öğretmene cinsel tacizde bulunan CHP İlçe Başkanı Hüseyin Çiçek ile yönetim kurulu üyeleri görevden alındı.

İŞTE DİĞER CHP’LİLER

1- CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeğeni Hıdır Çakmak, 4 kız çocuğunu tâciz ettiği için 20 yıl hapis cezası aldı. CHP beraatini istedi, tahliye olmayınca Kılıçdaroğlu ile akrabalığı örtbas edildi.

2- CHP İzmir/Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, emri altındaki Zabıta bir bayanı taciz etti. Mağdur şikayetçi olunca "içkiliydim, özür dilerim" diyerek suçunu itiraf ederken, CHP yönetimi ise "Duruma bakıldığında, bir komplo olduğu görülüyor" diyerek tacizci Başkanı savundu.

3- CHP Mudanya ilçe Başkanı Hasan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun toplantı düzenlediği otelde garson kızı taciz etti.
Hâdise ilk başta örtbas edilmeye çalışıldı fakat alenen ortaya çıkınca gizlemeye çalışanlar da tepki göstermek durumunda kaldı.

4- CHP Yalova MV. Muharrem İnce, CHP'li bir bayana "Abazayım gel" şeklinde mesajlar atarak taciz etti. Bayan durumu parti içinde dillendirip mesajları gösterince CHP'li kadınlar da tepki gösterdi, M. İnce ise mağdur bayan için "O bir AKP'li, iftira atıyor" diyerek kendini savundu.

5-CHP'li Tekirdağ/Saray Belediyesinde Başkan Danışmanı Savaş Korucuoğlu, stajyer öğrencileri taciz etti. En vahimi ise konunun CHP Tekirdağ milletvekillerine iletilmesine rağmen söz konusu kişiler hakkında hiçbir işlem yapılmadığı hatta konunun kapatılmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

6- Yine CHP'li Tekirdağ/Saray belediyesinde Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan Dilaver Perçin, 25 yıl belediyede hizmet veren Ö.T.yi taciz etti. Çünkü daha evvelki hâdisede, hiç bir önlem alınmamıştı.

7- CHP'li İzmir/Güzelbahçe Başkan yardımcısının oğlu Onur Günay, bir bayanı tâciz ettiği gerekçesiyle mağdur bayan tarafından şikayet edildi. Onu karakoldan almaya gelen babası Mustafa Günay, karakol önünde aracının plakasını söktü.
Günay ne aklandı ne de ceza aldı, konu kapandı.

8- Döşemealtı Mesire alanında kurulan CHP Antalya İl Gençlik Kolları kampında İl Başkanı M.C'nin 17 yaşındaki CHP'li bir genç kızı taciz etti. Hâdise önce örtbas edilmeye çalışıldı. Ancak tepkilerin büyümesi üzerine İl Başkanı ve örtbas edenler görevden alındı.

9- CHP 36.Olağan Kurultayı’na gitmek için Kuşadası’ndan hareket eden otobüste 13 yaşındaki erkek çocuğunu taciz eden CHP Kuşadası İlçe Yöneticisi M.Y tutuklanarak cezaevine kondu.
CHP yönetiminden açıklama yapılmadı.

10- CHP'li Sivas Akıncılar ilçe Başkanı H.Ç, Akıncılar İlköğretim okulu Sınıf Öğretmeni E.S'yi tâciz ettiği gerekçesiyle tutuklanıp 2 yıl bir ay hapis cezâsına çarptırılarak cezaevine konuldu.

11- Adana’nın Kozan ilçesinde pitbull cinsi köpeklerle korkuttukları yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdıkları gerekçesiyle adliyeye sevk edilen ve aralarında CHP Kozan Gençlik Kolları Başkanı Kadir Oruç'un da bulunduğu 18 kişilik çete tutuklandı.

12-İstanbul'da seçimden 4 gün sonra metrobüsde 1 kadını taciz eden kişinin Ekrem İmamoğlu'nun adamı Fatih Özdemir olduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada bu olay üzerinden seri paylaşımlar yapan CHP'liler,sapığın kendilerinden olduğunu öğrenince tüm hesaplardan paylaşımları kaldırdı.

13-CHP'li Manavgat ilçe yöneticisi ve aynı zamanda Gazeteci olan Recep Memili, kız çocuğuna tâcizden hapis cezası aldı.

14- CHP'li müsteşar Saim Kendir, yüzme öğretme bahânesiyle 4 kız çocuğunu taciz ettiği gerekçesiyle 18 yıl 9 ay hapse mahkum edildi.

15- CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, mavi tık'lı, onaylı resmi twitter hesabında pedofili/çocuk prnosu paylaştı.
Sadece iki dakika sonra paylaşımı silip hesabının hacklendiğini, çalındığını açıkladı ve konu kapandı.Oysa çalınan bir hesabı, en iyi bilgisayar uzmanları bile 10 dakikadan önce geri alıp kurtaramaz. Üstelik onaylı hesaplara giriş için telefondan onay kodu istendiğinden onaylı hesaplar çalınamaz. Beğeneyim derken twetlemiş olsa gerek.