SİYASET
Giriş Tarihi : 25-02-2021 15:25   Güncelleme : 25-02-2021 15:28

CHP'de İnce istifaları sürüyor: 52 kişi daha

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde CHP İlçe Başkanı ve 52 üye istifa ederek Muharrem İnce'nin kuracağı partiye geçeceklerini duyurdu.

CHP'de İnce istifaları sürüyor: 52 kişi daha

Muharrem İnce'nin ve 3 milletvekilinin partiden ayrılmasının ardından il ve ilçe teşkilatlarındaki istifalar devam ediyor.

Bolu, İzmir ve Sakarya'dan sonra şimdi de Sivas'taki ilçe örgütünde başkan ve 52 üye istifa etti.

CHP'nin Sivas, Erzincan, Tokat ve Yozgat teşkilatlarının katılımı ile gerçekleştirilen Bölge Toplantısı, gün içinde Sivas'ta yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından basın mensupları salondan çıkartıldı.

MUHARREM İNCE'NİN KURACAĞI PARTİYE KATILACAKLAR

15 gün önce görevinden istifa eden CHP Eski Akıncılar İlçe Başkanı Hüseyin Çiçek salon dışında bir basın açıklaması düzenleyerek, 52 üye ile birlikte partisinden istifa etti.

Çiçek, istifa açıklamasının hemen ardından Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katılacaklarını duyurdu.

"TERÖRİSTLERDEN VE FETÖ'DEN BESLENİYORLAR"

CHP Eski Akıncılar İlçe Başkanı Hüseyin Çiçek, partinin teröristlerden ve FETÖ’den beslendiğini belirterek, “Bunlar HDP’den, teröristlerden, FETÖ’cülerden beslenen, medet uman kişilerdir. Ben CHP’ye bir şey demiyorum ama bunu yönetenlere, yöneticilere çok kızıyorum. Çünkü bunlar partinin öz evlatlarından bir şey beklemiyorlar ve kendileri HDP’den, terör örgütlerinden ve yandaşlardan temas halinde olup, ittifak yaparak oylarını arttırma çabası için uğraşıyorlar. Ama ne yazık ki Atatürkçü kesimler CHP’den tamamen kopmuştur, ayrılmıştır. Memleket Hareketi’ne katılacaklardır, biz de aynen katılacağız. Sivas’ta bütün örgüt çalışmalarına da katılacağız” dedi.