SİYASET
Giriş Tarihi : 08-06-2021 08:50   Güncelleme : 14-06-2021 16:09

CHP'li Başkan: Yetişmiş CHP'li yok

CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldığı bir canlı yayın programından şok sözlere imza attı. Belediye kadroları konusundan çok eleştiriliyorsunuz diyen gazeteciye yetişmiş CHP'li getirin işe alayım ifadeleri ile CHP'de yetişmemiş insanların olduğunu vurguladı.

CHP'li Başkan: Yetişmiş CHP'li yok

CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldığı bir programda çok konuşulacak sözlere imza attı.

"BELEDİYEYE ALABİLECEK YETİŞMİŞ KADROYA SAHİP DEGİLİZ"

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li başkanı Lütfü Savaş, katıldığı televizyon programında partisiyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Savaş, 'Kadro seçiminizde partililerinizden eleştiri alıyorsunuz, buna ne dersiniz' şeklindeki soruya, 'Yetişmiş Cumhuriyet Halk Partili varsa getirin alayım' diye yanıt verdi.

YETİŞMİŞ CHP'Lİ GETİR!

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Lütfü Savaş, Doğuş TV canlı yayınında partisinin tabanına ilişkin çok konuşulacak ifadeler kullandı. Savaş, moderatör Haşim Ertürk tarafından yöneltilen, "Kadro ve bürokrat yapılanmanızla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi taban ve seçmen bazında yakınma var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz" şeklindeki soruya, "Getirin bana yetişmiş Cumhuriyet Halk Partili varsa işe alayım" yanıtını verdi.

 İKTİDAR OLAMAMIŞKEN KADRO NASIL OLSUN

Sunucunun Savaş'ın sözleri karşısında CHP'yi savunması ve yetişmiş kadrolarin olduğunu iddia etmesi üzerine tekrardan söz alan Savaş:

CHP'nin uzun süre iktidar olamamasına dikkat çekerek, "Senin yaşın kaç, En son ne zaman iktidar gördün? En son Ecevit dönemi. Ya bu kadar yıl iktidar olmayan partinin nasıl kadrosu olsun. Sorunun içinde yanlışlar var" dedi.

CHP'li Savaş'ın açıklamalarından sonra çok sayıda Hataylı vatandaş, CHP Genel Merkezi'ni konuyla ilgili adım atmaya davet etti.