SİYASET
Giriş Tarihi : 24-02-2021 13:08   Güncelleme : 24-02-2021 13:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'nin içinde milli hassasiyet yoktur

Cumhurbaşkanı partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'nin içinde milli hassasiyet yoktur

Erdoğan CHP, Cumhur İttifakı, zoraki millet ittifakı, faşist algısı gibi konu başlıklarıyla önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminden satır başlıkları,

3 yıl önce Cumhur İttifakı'nı hukuki zemine oturtmak için ilk adımı atmıştık. Cumhur İttifakı'nın en ilkeli, en onurlu ittifak olduğunu görüyoruz.

 

Cumhur İttifakı'na karşı CHP'nin lokomotifliğinde kurulan yapının terörle mücadele başta olmak üzere yaşanan her hadisede tel tel dökülmesi, oturduğu zeminin çürüklüğünden kaynaklanıyor.

 

Bu zoraki ittifakın içinde ülkenin birliği konusunda fikir birliğine rastlayamazsınız. Karşımızda sadece dışardan üflenen sufleleri muhalefet kisvesi altında söyleyen vizyonsuz bir yapı, heyula var. Heyula tek başına filli varlığı olmayan, başka bir varlıkla anlam kazanan maddedir. CHP kendi başına planı, projesi, eseri olmayan ancak bir yerlerden gelecek olumlu veya olumsuz etkiyle harekete geçen bir partidir. CHP'nin içinde millet yoktur.

 

Millet tek parti iktidarından beri CHP'nin ciğerini bilir. CHP'nin içinde demokrasi yoktur. CHP süzme faşist bir partidir. CHP'nin içinde kalkınma yoktur. CHP halkın derdine derman olacak hiçbir işe yanaşmaz. CHP'nin içinde adalet yoktur. CHP'nin içinde milli ve yerli hassasiyet yoktur. CHP'nin içinde sürekli istismarını yaptığı değerler yoktur. Kendi içindeki taciz, tecavüz vakalarıyla yüzleşemeyecek kadar kibir bataklığına batmıştır. 

 

CHP'ye gönül vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum. Görüldüğü gibi CHP kayıp bir partidir. Geçtiğimiz günlerde yağan karın ardından CHP'li belediyelerin yönetimindeki şehirlerde yaşanan manzara bile bu gerçeği göstermektedir.