SİYASET
Giriş Tarihi : 05-02-2021 14:37   Güncelleme : 05-02-2021 14:49

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CUMA NAMAZI SONRASI MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜŞMESİNİN GÜNDEMİ VE BOĞAZİÇİ OLAYLARI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüşmesi ve Boğaziçi olayları vardı. Erdoğan ayrıca ABD ve Avrupa'ya olaylara yaklaşımlarından dolayı tepkide bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CUMA NAMAZI SONRASI MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜŞMESİNİN GÜNDEMİ VE BOĞAZİÇİ OLAYLARI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olayların öğrencilerimizin bir olayı olarak görülmemesi gerektiğini söylerken şu açıklamalarda bulundu; 

Bu işin başını maalesef hem siyasetin bir boyutu çekiyor, dün akşam HDP'nin Kadıköy'de yapmış olduğu çağrı ve gösteriler bunun göstergesidir. Aynı şekilde ana muhalefetin başı da var. 

Bunlar içerisinde akademisyenler de var. Bu ülke bir hukuk devletidir. YÖK'ün bir yetki alanı var ve tabii cumhurbaşkanının buradaki yetkileri var. 

Bundan önce de Boğaziçi'ne iki rektör atadım. Önüme gelen dokuz adaydan biri olan Melih Bey'in atamasını ben yaptım. Yürekleri yetse cumhurbaşkanı da istifa diyecekler. 

Osman Kavala'nın karısı da bu provokatörlerin arasında yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca ABD ve Avrupa olaylara bakışına tepki verdi. Erdoğan açıklamasında; 

ABD olayları kınıyor, seçim öncesi olaylardan utanmadılar mı? Zenci vatandaşlarınızı polisleriniz yere yatırıp öldürdüler. Bunun hesabını nasıl verecekler. Yahu Macron sen önce Sarı Yeleklileri çöz. Muhalefet huzurumuzu kaçırmanın peşimde.

Bu işi Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler. Boğaziçi geri gidiyor, tekrar ayağa kaldırma derdindeyiz.