GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2021 10:16   Güncelleme : 06-10-2021 10:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! 3600 gösterge yolda... Ne zaman çıkacak? Kimleri kapsayacak?

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Memur zammı hesaplamasında etkili olan ek göstergenin 3600'e çıkması konusunda çalışmalar sürüyor. Milyonlarca memur 3600 ek göstergenin çıkacağı tarihi merak ederken, konu hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3600 ek gösterge ile ilgili talimat verdiği öğrenildi. Bu gelişmelerin ardından 3600 ek gösterge hakkında son gelişmeler yeniden gündeme geldi. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge kimleri kapsayacak? İşte son durum....

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! 3600 gösterge yolda... Ne zaman çıkacak? Kimleri kapsayacak?

3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri için çıkması beklenen 3600 ek göstergenin, ünvanlar arasındaki dengesizliği ortadan kaldırmak için tüm memurları kapsaması gündemde.Memur aylık maaşları, emekli maaşları ve ikramiyeleri ek göstergelere göre belirlenirken, ek göstergenin hangi tarihte 3600'e çıkacağı konusunda araştırmalar hız kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3600 ek gösterge ile ilgili talimat verdiği öğrenildi. İşte son gelişmeler...

Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağlı sendikaların genel başkanları, Ali Yalçın başkanlığında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşmede Başkan Erdoğan; Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başta olmak üzere yönetin kurulu üyeleri ve bağlı sendikaların genel başkanlarından oluşan heyeti kabul etti..

ERDOĞAN'DAN 3600 EK GÖSTERGE TALİMATI

Toplu Sözleşmede mutabakat metninde yer alan 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam konusunda Memur-Sen olarak katkı sunacaklarını ifade eden Yalçın, 4688 Sayılı Kanun'da Toplu Sözleşme ve kamu görevlileri sendikacılığının niteliğini artıracak değişikliklerin de yapılmasına ilişkin beklentilerini aktardı.

.Yalçın öte yandan Toplu Sözleşme ikramiyesinin 400 TL'ye yükseltilmesinin sendika üyeliğine değer kattığını vurgulayarak bu kararla birlikte sendikalı olanlar ile olmayanlar arasındaki ayrımın ortaya konulmasından memnuniyet duyduklarını söyledi..

 

SÖZLEŞMELİ İSTİHDAM...

Toplu Sözleşmenin kamu görevlileri için hayırlı olmasını dileyen Erdoğan başta 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam olmak üzere çalışmalarının başlatılmasını ve 2022 yılı içinde tamamlanması, kamu görevlilerinin talep ve beklentilerinin karşılanması için gerekli çalışmaların ivedilikle yapılması talimatını verdi.

.3600 ek gösterge için hazırlanacak taslak TBMM'ye gönderilerek yasalaştıktan sonra devreye girecek. Taslağın hangi tarihte Meclis'e geleceği henüz bilinmiyor. Bizde gelişmeleri yakından takip ediyoruz.