GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 11:10   Güncelleme : 31-03-2021 13:18

Dağda PKK, sosyal medya da FETÖ

Twitter'da özellikle sosyal medya hesabı olmayan ünlülerin isimleri kullanılarak açılan hesaplar dikkat edici bir hal almaya başladı. Dağda kadın kılığına giren PKK'lılardan sonra Twitter'da kadın kılığına giren Fetöcü'ler ortalıkta gezmeye başladı.

Dağda PKK, sosyal medya da FETÖ

FETÖ terör örgütüne bağlı fake ve sahte troll hesaplarının son günlerde  yeni algı oluşturma hedefi, MHP, MHP Lideri Devlet Bahçeli, ve Ülkü Ocakları oldu. Sistemli bir şekilde zaman zaman bir konu ve hedef seçilerek algı saldırısına giren FETÖ hesapları ifşa olmaktan kutrulamadı. 

 

TALİMATLAR PENSİLVANYA'DAN 

Daha önce çıkan haberlerde FETÖ'nün yurtlarından ve evlerinde kalan öğrencilere zorla tweet attırdığı ortaya çıkmıştı. Sistemse çalışma ifşa olmaktan kurtulamadı. 

Sabah.com: haberine göre: Kendilerini ülkücü, sağcı, solcu, Atatürkçü, Kemalist göstererek de saldırıda bulunan FETÖ trollere toplanan himmet parasından da dağıtılıyor. Gülen Örgütü'nün evlerinde ve yurtlarında kalan öğrencilere akşam 20.00'den sonra zorunlu olarak twit attıran örgüt, sohbet için buluştukları evlerde de dini sohbet yerine internetten hakaret etmenin daha müspet bir hareket olduğu tezini işliyor. Fetullah Gülen'in bir ses kaydında ortaya çıkan "Twitleri ikiye katlayın" talimatını harfiyyen yerine getiren örgüt üyeleri, kendilerini yönlendiren operasyonel hesapların twitlerine destek çıkarak sosyal medyada gündem oluşturuyorlar.

 

AYSUN KAYACI SAHTE HESABI ÜZERİNDEN YENİ HEDEF MHP VE BAHÇELİ

Sahte olduğu daha önceden kanıtlanan ve Aysun Kayacı'nın gelen sorular üzerine sosyal medya hesabı kullanmıyorum açıklamasından sonra bile faaliyetlerini aynı kimlikle devam ettiren hesap FETÖ'cülerin kontolünde ve sistematik algı oluşturma çalışmalarında yer alıyor. Hesap son günlerde ilgi alanlarını MHP camiası üzerine yoğunlaştırmakta.

-MHP, MHP Lideri Bahçeli ve Ülkü Ocakları

 

- Sahte Aysun Kayacı'nın MHP ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik algı çabası.

 - Twitter'da birçok hesap tarafından gerçek olmadığı vurgusu yapılan hesabın kontrolünün FETÖ tarafından yöneltildiği belirtildi.


 

SAHTE KADIN HESAPLAR BİTMİYOR 

Gerçek hayatta erkek twitter'da  kadın

Yine ifşa olan ve birçok sol özentili hesaplar tarafından takip edilen Suna Varol hesabı bu örneklerden bir tanesi.  İfşa olan hesabın 2010 yılında KPSS sorularını çalan firari FETÖ'cü Mehmet Hanefi Sözen olduğu belirtldi. Söz konusu bilgiyi paylaşan

Yenişafak.com:   Kendilerini gizlemek için farklı taktikler kullanan FETÖ'cülerin sosyal medya profillerinde cinsiyetlerini de farklı gösterdikleri belirlendi. Yapılan işlemler sonunca şüphelilerin yüzde 95'inin erkek olmasına rağmen kadın profili kullanması dikkat çekti.  Şüphelilerin, iftira, itibar suikastı, hakaret ve küfür içerikli paylaşımlarla toplumsal olaylar kaşımaya çalıştıkları belirlendi. FETÖ'nün trollerinin, bilgi kirliliği oluşturularak algı oyunu yaptıkları da saptandı. ifadelerine yer verdi.

- Söz konusu Suna Varol hesabı ve kullanıcı Mehmet Hanefi  Sözen.

Twitter, Facebook ve İnstagram gibi birçok sosyal medya platformunda faaliyet gösteren firari FETÖ'cüler birçok hesapla ilişkilendirilirken özellikle kadın hesapları tercih ederek, sempati toplama, algı oluşturma ve  sistemsel saldırı yollarını seçiyorlar. Tek tek ifşa olmaya devam eden hesaplardan biri de, kendince MHP ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi hedef almaya çalışan Aysun Kayacı hesabı oldu. FETÖ'cülerin kadına döndüğü hesaplardan biri olarak  göze çarptı

 FETÖ'CÜ TROLL HESAPLAR VE ALANLARI

FETÖ yeni operasyon sahasını Twitter olarak belirlemiş durumdaaskeri firariler ordu ile ilgilenirken, diğerleri, siyaset, ekonomi, güncel olaylar üzerinden algı yaratma çabası içine giriyorlar. Konu Türkiye ve gündemi olduğu zaman oluşturulan bazı gündem etiketlerinde ve hesaplarla sistematik çalışmanın parçası oluyorlar.

Örnek Hesaplar; “Patagonya Bahriyesi”, “Gangway”, “HalisTuncNavy”, “Cafer Topkaya”, “Hüseyin Demirtaş”, “Tutuklu General”, “Ersin Demircan”, “The Hançer”, “Wings Of Desire”, “Sürgün Binbaşı”, “DzKK”, “Yb. Ethem Gürbaş”, “Viya Böyle”, “Mareşal Von Manstein” gibi 100’e yakın hesapla yapıyorlar.

İLGİLİ HABER LİNKLERİ