GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2021 21:13   Güncelleme : 14-10-2021 10:10

Denizli Ülkü Ocaklarına FETÖ kumpası

ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocakları'nın "terör örgütü olup olmadığının araştırılması tasarısını" onaylamıştı. Tasarıyı sunan Yunan Kökenli senatör Dina Titus'un tasarı öncesi FETÖNÜN manevi oğlu Enes Kanter ve firari FETÖ imamı Bilal Ekşili ile ortak hareket ettiği ortaya çıkmıştı. Bu kez de FETÖCÜ “Kaç Saat Oldu?” isimli twitter hesabı ses montajlı bir video yayımlayarak Denizli Ülkü Ocaklarına karşı algı operasyonu yapmak istedi. Ancak montajlı videonun sadece FETÖCÜ hesapta paylaşılması ve görüntüye ses montajlandığının anlaşılması çok sürmedi.

Denizli Ülkü Ocaklarına FETÖ kumpası

Türk Milletinin milli ve manevi değerlerinin savunucusu Ülkü Ocakları gün geçmiyor ki, yeni bir kumpasla karşı karşıya kalmasın… Özellikle sosyal medyada FETÖ ve PKK yanlısı terör odaklarının yalan ve iftira dolu kampanyalar hazırlaması dikkatlerden kaçmıyor… Bu kez de FETÖCÜ “Kaç Saat Oldu?” isimli twitter hesabı ses montajlı bir video yayımlayarak Denizli Ülkü Ocaklarına karşı algı operasyonu yapmak istedi.

VİDEO NEDEN FETÖCÜ HESAPTA YAYIMLANDI?

Söz konusu montajlı videonun ilk kez ve sadece FETÖCÜ “Kaç Saat Oldu?” isimli twitter hesabından yayımlanmış olması kumpası bütün çıplaklığıyla ortaya koydu…

VİDEODA SES MONTAJI ORTAYA ÇIKTI

Video üzerinde yapılan detaylı teknik analizde sesin sonradan eklendiğini ortaya çıkmaktadır. Söz konusu video ile görüntülerin birbiriyle uyuşmaması ise bir diğer konu… Üzerinde algı oluşturulmaya çalışılan videonun görüntülerinde herhangi bir olumsuzluk olmamasına rağmen ses montajıyla algı oluşturulmak istenmesi dikkat çekti.

ACEMİCE HATALAR YAPILMIŞ!

Söz konusu videoyu seyreden uzmanlar, yapılmak istenen algı için ne zaman ve nerede çekildiği belli olmayan görüntülere ses eklendiğini belirterek “Bu tür videoları yapmak çocuk oyuncağı, o kadar çok açık var ki saymakla bitmez” diyerek montajlı kumpasın amatörlüğünü anlattı.