SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 16:49   Güncelleme : 04-03-2021 14:27

Diyarbakır annelerinden CHP'lilere tepki: Daha önce neredeydiniz?

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatları için HDP binası önünde oturma eylemi yapan aileleri, tam 548 gün sonra CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ziyaret etti. Aileler özellikle kamuoyunda SİHA Sezgin olarak bilinen Tanrıkulu'na tepki göstererek, bu zamana kadar nerede olduklarını sordu. Yandaş medyanın yaptığı haberlerde, evlat nöbetindeki ailelerin tepkilerine yer vermemesi dikkat çekti.

Diyarbakır annelerinden CHP'lilere tepki: Daha önce neredeydiniz?

Aileler, ziyarette evlatlarının terör örgütü tarafından kaçırılmasından sorumlu tuttukları HDP'yi şikayet ederken, CHP heyetine de tepki gösterdi. Evlat nöbetindeki baba Nurettin Üdümlü, HDP ve CHP'yi istemediklerini belirterek, "Eğer CHP, HDP'ye destek vermezse onlara inanacağız. HDP bizim evlatlarımızı gasbederek götürüyor" ifadelerini kullandı. 

Diyarbakır Barosu eski Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesine ilişin davanın ikinci duruşmasına katılmak üzere kente gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemine ziyarette bulundu. Ailelerin, ziyarette 548 gündür eylem yaptıklarını ve neden şimdi geldiklerini sorması üzerine CHP Grup Başkanvekili Özel, bugün Diyarbakır'a geldiklerini söyledi.

ÇOCUKLARIMIZI HDP'DEN İSTEYİN

Dağa kaçırılan oğlu Mehmet Gökçe'ye kavuşmak için Ağrı'dan gelerek eylem yapan baba Salih Gökçe, kimsenin kendileri üzerinden siyaset yapmasını istemediklerini söyledi.

"Diyarbakır'da işleri varmış 'Sizi de burada görüp gidelim' demişler. Onlara dedim ki 'Siz HDP ile iş birliği yapıyorsunuz. Gelip de bizim üzerimizden siyaset yapacağınıza çocuklarımızı HDP'den isteyin. HDP'den ayrılın.' HDP'den evladımı istediğim gibi CHP ve İYİ Parti'den de istiyorum. İki yıldır burada bekliyoruz, neden gelmediler? Neden Gezi Parkı'nda dolaştınız? Buradaki annelerin çocuklarının bir ağaç kadar değeri yok mu?"

SİHA SEZGİN'E TEPKİ

HDP önünde evlat nöbeti tutan ve evlatlarını Terör Örgütü PKK'nın elinden kurtarmak isteyen aileler, kamuoyunda SİHA SEZGİN olarak tanınan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'Na tepki göstererek, HDP ile aralarına mesafe koymalarını istedi.