SİYASET
Giriş Tarihi : 18-10-2021 10:47   Güncelleme : 18-10-2021 10:53

Evlat nöbeti tutan ailelerden İmamoğlu'na desteksizlik sitemi

Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen 236 ailenin evlat nöbeti, 776'ncı gününe girdi. Aileler, Diyarbakır'a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendilerini ziyaret etmediğini, acılarını paylaşmadığını belirtip, tepkilerini dile getirdi. Aileler adına konuşan Süleyman Aydın, "Evlat nöbeti tutan anne ve babalar olarak Ekrem İmamoğlu'nu buradan kınıyoruz. Şehrimize gelip acımızı paylaşmadı. " dedi.

Evlat nöbeti tutan ailelerden İmamoğlu'na desteksizlik sitemi

GÖRÜNMEZ İMAMAOĞLU

 Diyarbakır'da 3 Eylül 2019 yılında çocuklarının terör örgütü Pkk tarafından kaçırıldığını söyleyen aileler, HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemine başladı. 776 gündür süren evlat nöbetinde çocuklarına kavuşmak isteyen 236 aile, bir dizi ziyaret için Diyarbakır'a gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

Yağmur, çamur demeden evlat nöbetindeyiz. Maalesef, HDP bizi görmezlikten geliyor. Türkiye'nin dört bir yanından anneler, burada evlatlarını istiyor. İnanın, bunların vicdanı yoktur. Hacire annenin yaktığı kıvılcımla bu evlat nöbeti, Türkiye'nin dört bir yanına yayıldı. Dün İmamoğlu'nun buraya geldiğini öğrendik. Evlat nöbeti tutan aileler olarak çok sevindik.  

ACIMIZI PAYLAŞMADI UMUDUMUZ ORTAK OLMADI 

Maalesef sonra da üzüldük. Bizim ziyaretimize gelmedi. Acımızı da paylaşmadı. Anne ve babalar, burada feryat ederken HDP'lilerle fidan dikti. Sizin bu fidanlarınız asla yeşermeyecek. Anne ve babaların gözyaşlarının üzerine fidan dikilir mi? Burada mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. HDP ve CHP'de biraz vicdan varsa bize destek versinler. Bizim çocuklarımızı artık bu PKK'dan istesinler. Anne ve babalar olarak hepimiz umutluyuz. Devletimize güveniyoruz. HDP ve CHP'yi de vicdana davet ediyorum. Maalesef genel başkanları da gelmedi, Ekrem İmamoğlu da gelmedi. Evlat nöbeti tutan anne ve babalar olarak Ekrem İmamoğlu'nu buradan kınıyoruz" dedi.

SANAT İÇİN GELMİŞ 

Diyarbakır'da esnaf ziyaretinin ardından iş adamlarıyla bir araya gelen  İmamoğlu, sanat gezisi için Diyarbakır'a geldiğini ve bu gezinin siyasi bir amaç taşımadığını söyledi. Ahmet Güneştekin'in "Hafıza Odası" isimli sergisinin açılışına katılan İmamoğlu, burada kameralara poz verdi.