SPOR
Giriş Tarihi : 26-02-2021 15:21   Güncelleme : 01-03-2021 21:54

Ezeli rakipler bu kez de Boupendza için karşı karşıya

Atakaş Hatayspor’un yıldız oyuncusu Aaron Boupendza’nın, Krasnodar’a transfer olmak istememesinin sebebinin Süper Lig devlerinden birinde oynamak istemesi olduğu iddia edildi. Daha önce birçok futbolcu için kıyasıya mücadele eden ezeli rakipler Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Boupendza’nın transferinde de karşı karşıya geleceği konuşuluyor. Atakaş Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı Fenerbahçe’nin oyuncu için iyi bir teklif yaptığını açıkladı

Ezeli rakipler bu kez de Boupendza için karşı karşıya

Geçtiğimiz günlerde Hatayspor ve Krasnodar yöneticilerinin bir araya gelerek 8 milyon Euro dolaylarında bir bedelle sezon sonu için anlaşma sağladığı Aaron Boupendza, Rus ekibine transfer olmayı kabul etmedi. Oyuncunun bu transfere olumsuz cevap vermemesinin nedeninin maddi şartlar ve kariyerine Hatayspor’da devam etme isteği olduğu haberleri gündeme gelirken yeni ve flaş bir iddia daha ortaya atıldı.
Yıldız oyuncunun ismi özellikle transfer döneminin son günlerinde başta Fenerbahçe ve Galatasaray olmak üzere birçok Süper Lig takımı ile anılmış fakat herhangi bir somut gelişme yaşanmamıştı.

18 GOLLE ZİRVEDE

Süper Lig’de geride kalan haftalarda forma giydiği 23 maçta attığı 18 golle bu alanda zirve de olan Boupendza’nın, kariyerine hangi takımda devam edeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

FENERBAHÇE’DEN İYİ BİR TEKLİF GELDİ

Atakaş Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, bir radyo programına şu açıklamayı yaptı; “Açıkçası oyuncumuzun Türkiye’de kalıp, Türkiye’de hizmet etmesini isteriz. Tabii ki burada kalmasını isteriz. Fenerbahçe’nin almasını isteriz. Galatasaray da alabilir. Ama futbolcumuzun aklında böyle bir şey yok. Açık söylüyorum Hatayspor’da başarılı olduktan sonra yurt dışına gitmek istediğini belirtti.
Yurtiçi ve yurtdışından 6-7 kulüp teklif getirdi. Kimisi takas önerdi, kimisi teklif. Rusya’dan bir kulüp var. Dinamo Kiev talip. Türkiye’den de Fenerbahçe açık açık oyuncuyu istiyor. Fenerbahçe iyi bir teklif yaptı.

FİYATI BELİRLENDİ: 8.5 MİLYON EURO

Vardı sözlerine şöyle devam etti; “Bizim için ilginç olan şu, ilk Süper Lig’e çıktığımızda burası Suriye’ye yakın diye kimse gelmek istemiyordu. Ama Hatay’a gelen bir futbolcu bir daha gitmek istemiyor. En azından oyuncumuzun son fiyatı belirlenmiş oldu. Boupendza’nın bedeli 8.5 milyon Euro. Sonuçta futbolcumuzun mutluluğu da önemli. Şunu da belirteyim. Krasnodar’a gitmek istemiyor diye bir durum söz konusu değil.”