EKONOMİ
Giriş Tarihi : 19-02-2022 23:11   Güncelleme : 19-02-2022 23:11

Fahiş Fiyat Kurnazlığıyla Mücadelede Yeni Sistem

Fahiş Fiyat Kurnazlığıyla Mücadelede Yeni Sistem

Geçen hafta, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı
Nureddin Nebati, arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat hareketleriyle ilgili her türlü enstrümanın devreye alınacağını belirtmiş ve fiyatların daha sıkı bir şekilde denetleneceğini, fahiş fiyat uygulayanlara karşı da özel bir timin oluşturulacağının altını çizmişti.. 
Konuyla ilgili İnternet üzerinden bakanlığın yaptığı açıklamada, 
haksız fiyat artışlarına karşı harekete geçen bakanlık, mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla vatandaşlar tarafından iletilecek şikayetlerin ve önerilerin toplanacağı bir şikayet bildirim sistemi oluşturdu.

Uygulamaya göre, vatandaşlar, haksız fiyat artışlarına tanık olması durumunda bakanlığın internet sitesindeki şikayet bildirim kısmına şikayetlerini yazabilecek ve bu şikayetler ilgili birimlerce değerlendirilmek üzere işleme alınacak.
Bakanlığın internet sitesi üzerinde işleme alınan şikayetler, Enflasyonla Mücadele Timi olan, Vergi Denetim Kurulundaki müfettişler ve Gelir İdaresinde görev yapan denetleyiciler tarafından takip edilecek