GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-03-2021 22:07   Güncelleme : 23-03-2021 23:49

Fare dağa küsmüş dağın haberi bile olmamış…

Alişan Satılmış, facebooktan yayımladığı mesajla MHP’den ayrıldığını duyurdu. Satılmış’ın bu ilginç tavrı şaşkınlıkla karşılanırken, MHP kongresi sonrasında böyle bir paylaşımda bulunması “Umduğunu bulamadı, yeni yetme ergenler gibi sosyal medyadan trip attı” yorumlarına neden oldu.

Fare dağa küsmüş dağın haberi bile olmamış…

MHP 13. Olağan Kurultayı 18 Mart’ta Ankara’da gerçekleşmiş, MHP Lideri Devlet Bahçeli 1277 oyla yeniden genel başkanlığa seçilmişti. Bahçeli kurultay sonrası teşkilatlara teşekkür mesajı göndererek dikkat çeken şu ifadeleri kullanmıştı; "Cumhur İttifakı'nın 2023 vizyonunu kundaklamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu kapsamda tüm parti teşkilatlarımızın bu duyarlılıkla çalışmalarına devam edeceğine inancım tamdır"

FARE DAĞA KÜSMÜŞ…

MHP’nin 13. Kurultayı öncesi sesi soluğu çıkmayan Alişan Satılmış, kurultay sonrası açıklanan listede yer almadı. Satılmış, facebook üzerinden yaptığı paylaşımda MHP’den ayrıldığını açıkladı. Satılmış’ın bu paylaşımı “ergen tripleri” olarak değerlendirilirken, fare dağa küsmüş dağın haberi bile olmamış tepkisiyle karşılandı.

MHP MUHALEFETİYLE BİRLİKTE

Alişan Satılmış’ın yakın bir zamanda CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la görüştüğü, MHP’den ayrılması, muhalefet yapması karşılığında para aldığı öne sürüldü. Satılmış’ın “Meral Akşener’in çantacısı” olarak nitelendirilen Müsavat Dervişoğlu ile yakınlığı ise ülkücü camiada tepkiyle karşılanmıştı.

TEŞKİLATLARDAN UZAKLAŞTIRILMIŞTI

Alişan Satılmış hakkında çıkan iddialar sonrası MHP yönetimi kendisiyle irtibatı kestiği öğrenilirken, Satılmış'ın hakkındaki iddialarla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması da dikkat çekti. Sosyal Medyadan Alişan Satılmış'a tepki gösteren Ülkücü-Milliyetçi Hareketin mensupları, "Yazıklar olsun, ekmek yedin su içtin. Şimdi Müsavat gibi çanta mı taşıyacaksın" yorumlarını yaptı. Kulislerde Alişan Satılmış'ın, İYİ Parti'den ayrılan Ümit Özdağ'in partisine geçeceği konuşuluyor.