GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 11:44   Güncelleme : 21-02-2021 01:33

Genel Başkan Yıldırım: Yüreklerimizde dinmeyen sızımız

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun şehadetinin 6. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, Çakıroğlu için "Yüreklerimizden dinmeyen sızımız" ifadesini kullandı.

Genel Başkan Yıldırım: Yüreklerimizde dinmeyen sızımız

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, 2015 yılında Ege Üniversitesi'nde PKK'lılarca şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun şehadetinin 6. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. 

DİNMEYEN SIZIMIZ...

Yıldırım paylaşımında şu ifadeleri kullandı; "Ege Üniversitesinde tam 6 yıl önce pkklı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehadete kavuşan, yüreklerimizde dinmeyen sızımız, Türk milletinin beka mücadelesinde şehitler kervanına katılan dava arkadaşımız şehit #FıratYılmazÇakıroğlu’nu rahmet, minnet ve dua ile anıyorum"

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kimdir?

1 Ocak 1991 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde doğan Fırat, Fuat Mahir Çakıroğlu ile Özlem Çakıroğlu’nun tek evladıdır. Öğretmen olan annesinin tayini üzerine Diyarbakır’a giden  Çakıroğlu ilkokul yıllarını burada geçirmiştir. Annesi Özlem Çakıroğlu gibi oda öğretmenlik mesleğini seçip Ege Üniversitesi Tarih bölümünü kazanmıştır. Ege Üniversitesi tarih bölümü okuyan Fırat Yılmaz Çakıroğlu bir yandan da Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları okul başkanlığı görevini yürütmeye başlamıştır. 

Üniversite de okul başkanlığı yaptığı sırada defalarca terör örgütü mensuplarının okullarında kol gezmemesi için programlar  düzenlemiş , seminer ve söyleşilerle durumun ciddiyetini duyurmaya çalışmıştır. Okulunu terör örgütlerinin yuvası yapmamaya kararlı olacağını ilan edip edilebildiği her platformda mücadele etmiştir. Öğrenim gördüğü fakültesin de terör örgütün bağlı grubun üzerlerine saldırması sonucu girdiği mücadelede Nurullah Semo adlı PKK üyesinden aldığı bıçak darbeleri sonucu 20 Şubat 2015 de şehit oldu.