GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-07-2021 16:03   Güncelleme : 24-07-2021 16:21

Genel Başkan Yıldırım'dan dikkat çeken açıklama: Yeni Ali Kemallere...

Ülkü Ocakları Genel Başkanı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda kalemini satmayarak büyük bir özveriyle görevlerini yapan basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı. Yıldırım, bazı medya kuruluşlarının yalan ve iftira üretme merkezi haline geldikleri, bazı gazetecilerin de AB-D'den fon adı altında hibeler aldığını belirterek bu kişilerin meslekî şereflerini de ayaklar altına aldığına şahit olduklarını söyledi.

Genel Başkan Yıldırım'dan dikkat çeken açıklama: Yeni Ali Kemallere...

Ülkü OCakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir dizi açıklamalarda bulundu. 

 

Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

1-İlkeli ve doğru yayın anlayışıyla kalemini satmayarak büyük bir özveriyle görevlerini yapan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyor, vatanperver Basın Şehitlerimizi rahmet ve dualarla anıyorum.

2-Bu vesileyle, yazılı ve görsel basının "Basın, milletin müşterek sesidir" prensibinden hareketle Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri doğru bir şekilde bizlere aktaran önemli bir vasıta olduğunu hatırlatmak isteriz.

3-Ne var ki, son zamanlarda bazı medya kuruluşlarının yalan ve iftira üretme merkezi haline geldiklerine, bazı gazetecilerin AB-D'den fon adı altında hibeler alarak, dış güçlerin maşası haline gelerek meslekî şereflerini de ayaklar altına aldığına şahit olmaktayız.

4-Kalemini satmayan, kiralamayan, mesleki namusunu koruyarak Türk'ten yana, Türk'ten taraf olan şerefli basın mensupları, Türk milleti üzerinde 5. kol faaliyeti yapmak isteyen yeni Ali Kemallerin algı operasyonu yapmasına asla izin vermeyecek, mesleki namuslarını koruyacaklardır.