GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-05-2021 10:22   Güncelleme : 16-05-2021 11:33

Genel Başkan Yıldırım'dan Ramazan Bayramı mesajı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Ramazan Bayramı dolayısıyla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı resmi sitesinden bir mesaj yayınladı. Yıldırım: Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak tüm Müslümanların kaynaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz. ifadelerinde bulundu.

Genel Başkan Yıldırım'dan Ramazan Bayramı mesajı

İŞTE ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN RAMAZAN MESAJI

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak tüm Müslümanların kaynaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz.

 

Ramazan Bayramı, tutulan oruçlardan sonra manevi doyuma ulaştığımız, huzur kaynağımızdır. Her ne kadar, küresel koronavirüs salgınının gölgesinde doya doya yaşayamasak da, bayramlarımız milletçe birlik ve beraberliğimizin güçlendiği; dayanışma ve paylaşma gibi insanı mutlu eden önemli değerlerimizdendir.

 

Bayram demek kardeşlik demektir, gönüllerin birleşmesidir. Bayram, Kerkük’teki yetimin sevinci, Karabağ’daki şehidin vuslatı, Kırım’daki annenin yürek sızısı, Kudüs'teki Hasan Onbaşının bitmeyen nöbeti, Doğu Türkistan’daki çocuğun umududur. Bayram, kalpleri Allah için çarpanların kavuşması, bir olması demektir. 

 

Ne yazık ki gönül coğrafyamız zor günler geçiriyor. Yüce Türk milletinden bir el bekleyen soydaşlarımızın, kardeşlerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Bu sebeple Kur'an-ı Kerim'de buyrulan “Fitne ortadan kalkıncaya kadar" mücadele etme sorumluluğunun Yüce Türk milleti üzerinde olduğu bir kez daha anlaşılıyor. Türkiye’nin daha çok güçlenmesi ve Büyük Turan Ülküsüne ulaşması artık zorunluluk arz ediyor. Rabbim, bu Ramazan bayramı vesilesiyle önümüze çıkan engelleri aşarak Büyük Turan ülkümüze ulaşmayı; “mazluma el, zalime yavuz” olmayı nasip etsin.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; göz görmese de gönülden gönüle kurulan sağlam köprülerle, tertemiz dualarla idrak edeceğimiz Ramazan bayramının Türk-İslam Alemi’ne huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.