GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 15:40   Güncelleme : 08-06-2021 16:00

Genel Başkanı Yıldırım fitnecilere haddini bildirdi

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, ülkücü hareket içinde fitne çıkarmaya çalışan Suat Başaran ve Atila Kaya'ya sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi. Yıldırım, "Milliyetçi-Ülkücü Hareket, mazideki ruh ve heyecanla dimdik ayakta olduğunu dün olduğu gibi bugün de Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin emrinde, Başbuğumuzun izinde" diyerek "Hareketimize ahlaksızca saldıran kişilere ülküdaşlarımız her ortamda gereken tavrı gösterecektir!" uyarısında bulundu.

Genel Başkanı Yıldırım fitnecilere haddini bildirdi

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak. Milliyetçi-Ülkücü Harekete yönelik artan fitnelere dikkat çekti.Yıldırım açıklamasında; "Geçmişte Ülkü Ocakları çatısı altında görev yapmış ancak bugün hareketimizle hiçbir bağı kalmamış bazı kişilerin Liderimize ve Hareketimize yönelik fitneci saldırılarını büyük bir sabır ve dikkatle takip etmekteyiz" dedi.

SUAT BAŞARAN VE ATİLA KAYA BİRER PİYON

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Suat Başaran ve Atila Kaya'nın Milliyetçi-Ülkücü Harekete, Başbuğumuzun emaneti Ülkü Ocaklarına ve bizi biz yapan mukaddes değerlerimize karşı sürekli ve seviyesizce saldırarak Ülkücü Hareketi yıpratma arayışı içinde olduklarını görüyoruz.

Bu iki kafadarın, her fırsatta Ülkücü Hareketin karşısındaki şer cephesinde saf tutarak, CHP-İP-HDP değirmenine nasıl su taşıdıklarını, Ülkücü Harekete ve Liderimize karşı olan muhasım odakların çizgisinde nasıl birer piyon haline geldiklerini çok iyi biliyoruz"

KİRLİ İLİŞKİLER AĞI

Suat Başaran ile Servet Avcı arasındaki karanlık ilişki ağına da dikkat çeken Ülkü OCakları Genel Başkanı Yıldırım;

"Hayattayken Başbuğumuza hakaret edecek kadar alçalan Suat Başaran, dün hareketimizi bölmek için kurulan yapının başını çeken Servet Avcı'yla Ankara B.Belediyesi’nde iş tutuyor, CHP’li adayın arkasında durarak erdemlilik edebiyatı yapıyor. Bu durumun inandırıcı olmadığı ortadadır.

Ülkücü Harekete, bu denli iştahla saldırmak, tabiri caizse "Yaşasın Fitne" diyerek fırsat kollamak utanılası bir durumdur.

Bunların, tek derdi 'biz yoksak siz de olmayın' anlayışıdır. Ancak bilmeliler ki, yanıldıklarını onlara gösterecek irade bizde fazlasıyla mevcuttur" ifadelerine yer verdi.

"ÜLKÜCÜ HAREKET SAHİPSİZ DEĞİLDİR"

Saldırılar karşısında ülkücü hareketin asla sahipsiz olmadığını vurgulayan Ahmet Yiğit Yıldırım; sözlerine şöyle devam etti;

"Bu fitneciler, mankurt akıllarıyla binlerce şehit vermiş Milliyetçi-Ülkücü Hareketi yıkabileceklerini mi düşünüyorlar?

Bunlar Ülkücü Hareketi sahipsiz mi sanmaktadır?

Yoksa aldıkları sözler, yaptıkları gizli pazarlıklar akıllarını başlarından mı almıştır?"

NEDEN SESLERİ ÇIKMADI?

Ülkü Ocakları'nın yaptığı güzel çalışmalar karşısında Suat Başaran ve Atila Kaya'nın suskun kaldıklarını hatırlatan Ülkü OCakları Genel Başkanı Yıldırım; 
"Karabağ’da 30 yıllık Ermeni işgali sona ermiş ve Türk Dünyası adına, Turan adına büyük bir adım atılmıştır. Ülkücü Hareket ve Liderimizin tavrı bu hususta belirleyici rol oynamıştır. Malum şahıslar konuyla ilgili tek bir cümle etmemiştir. Bu nasıl Türkçülük-Turancılıktır?

Ülkü Ocakları, Türkiye'nin en büyük eğitim platformlarından birisini ücretsiz kurarken hangi birinden ses çıkmıştır?

Bunlar Ülkü Ocakları'nın yapay zeka, endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm odaklı çalışmalarından haberdar mıdır?

Ülkü Ocakları, Türkiye'nin her karış toprağına yüzbinlerce fidan dikerken hangisinin eli toprağa değmiştir veya destek verdikleri Ekrem İmamoğlu'nun ormanlarımızı yakan pkknın sesi Pervin Buldan'la fidan dikme bahanesiyle bir araya gelmesine hangi eleştiriyi yapmışlardır?" diye sordu.

YUNAN KADAR OLAMADILAR

Genel Başkan Yıldırım açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

"Ülkü Ocakları, Türk Dünyası'ndaki soydaşlarımıza yardım götürürken hangisi taşın altına elini koymuştur?

Ülkü Ocakları'nın 4 farklı dilde çıkardığı dergiyle Türk Dünyası kültür köprüsünü kuvvetlendirirken hanginizin yardımı dokunmuştur?

Ülkü Ocakları, Liderimiz Sn.Devlet Bahçeli’nin emirleriyle Mavi Vatanımıza göz dikenlere karşı İzmir’de büyük bir yürüyüş düzenlerken bunlar kaç adım atmış, kaç kelime etmiştir?

Yunan haber bültenleri dahi Ülkü Ocakları'nı konuşurken bunların tek kelime ettiğini duyan olmuş mu?

İzmir'deki 9 Eylül Yürüyüşü, 1978 Büyük Tandoğan Mitingi'nin bir devamıdır"

UYARDIK ANLAMADINIZ, SÖYLEDİK DUYMADINIZ

Fitne çıkaranların bozguncu değil hain olduklarını vurgulayan Genel Başkan Yıldırım şu ifadeleri kullandı;

"Ülkücü Hareket aynı ruh ve heyecanla dimdik ayaktadır ve mazisinden aldığı güçle dün olduğu gibi bugün de Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin emrinde, Başbuğumuzun izinde Kızıl Elma için çalışmaktadır.

Uyardık anlamadınız, söyledik duymadınız!

Sizin yaptıklarınız bozgunculuk değil açıkça HAİNLİKTİR!

Geçmişte görev yapmalarına rağmen Ülkü Ocakları başkanlığı sıfatını kullanarak hareketimize ahlaksızca saldıran kişilere ülküdaşlarımız her ortamda gereken tavrı gösterecektir!"

 

İLGİLİ HABERLER