GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-05-2021 21:32   Güncelleme : 05-05-2021 21:32

Habertürk TV’de Aydemir görevden alındı, Genel Yayın Yönetmeni istifa etti

Habertürk'te yayınlanan 'Ebru Baki ile Para Gündem' programı sonrası kanalın Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in işine son verilmişti. Bu gelişmenin ardından kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz'un istifa ettiği öğrenildi.

Habertürk TV’de Aydemir görevden alındı, Genel Yayın Yönetmeni istifa etti

Habertürk'te yayınlanan Ebru Baki ile Para Gündem programı sonrası Bülent Aydemir'in işten çıkarılmasının ardından bir gelişme daha yaşandı.  

 

Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz tüm sorumluluğu üzerine alarak istifa etti. 

 

Habertürk yönetiminden Kürşad Oğuz ile ilgili kararın da içinde yer aldığı bir basın açıklaması yapması bekleniyor.  

 

NE OLMUŞTU? 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin açıkladığı 100 maddelik yeni anayasa teklifinin konuşulduğu Habertürk'teki programın sunucusu Ebru Baki'yi hedef almıştı. 

 

Yönter sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullanmıştı: 

 

"Habertürk'te art niyetli Ebru Baki'ye konuk olan Kemal Öztürk, Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ile Gülfem Saydam Sanver'in Genel Başkanımızın 100 maddelik anayasa önerisini karalama çabaları edepsizlik ve terbiyesizliktir. Ne o, kaldıramadınız mı? Kudurdunuz değil mi? Ebru Baki, her seferinde MHP'ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir. Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur. Bugünkü golü çıkaramayınca çirkefliği ve çirkinliğe tercih ettiler. Yuh olsun!" 

 

Bunun üzerine Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, canlı yayında yaptığı açıklamada Yönter'in açıklamalarını 'aynen iade ettiğini' dile getirmişti.  

 

Aydemir, "Son zamanlarda bir alışkanlık başladı böyle gazetecilere, hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda ayar veren, hedef gösteren açıklamalar. Bu ifadeleri, aynen ölçüsüyle ne bir eksik ne bir fazla, Ulvi Bey'e iade ediyorum." ifadelerini kullanmıştı.  

 

Son olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli bugün kişisel Twitter hesabında "Habertürk TV izlemiyorum" paylaşımında bulunmuştu.