GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2021 00:54   Güncelleme : 30-05-2021 01:10

Hacıyev'den Şuşa Sanat Okulu Açıklaması

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Daire Başkanı Hikmet Hacıyev: MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Şuşa’ya hediye ettiği Üzeyir Hacıbeyli Okulu’nun inşasına en kısa sürede başlanacaktır. İfadelerinde bulundu.

Hacıyev'den Şuşa Sanat Okulu Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Lideri Devlet Bahçeli'nin Şuşa'da Üzeyir Hacıbeyli'nin adını taşıyan bir sanat okulu inşa etme girişimi Azerbaycan tarafından memnuniyetle karşılandı.

Açıklama, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Dairesi Başkanı Hikmet Hacıyev'den geldi.

AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI HİKMET HACIYEV'İN AÇIKLAMALARI 

Hikmet Hacıyev, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in 27 Mayıs'ta Milli Eğitim Bakanı'nı kabul ettiğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şuşa'ya yapacağı ziyarette Türkiye'nin hediye ettiği okulun temel atma töreninin programa dahil edildiğini söyledi. .

Sanat okulu binasının mimari projesinin Şuşa'nın özgün mimari üslubuna uyarlanması için uzmanlar düzeyinde çalışma tartışmaları yapılması önerildi.

Bu hayırsever girişimin reddedilmesi hiçbir şekilde tartışma konusu değildir. Konunun esasına ilişkin tam bir raporun olmamasının kafa karışıklığına neden olduğu göz ardı edilemez. Karşılıklı anlayış koşullarında, çalışma düzeyinde teknik ve mimari sorunların çözüleceğine ve Üzeyir Hacıbeyli'nin adını taşıyan Şuşa Sanat Okulu'nun inşaatına en kısa sürede başlanacağına inancımız tamdır" ifadelerinde bulundu.