SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 13:04   Güncelleme : 03-03-2021 13:26

HDP konusunda yine kem-küm etti

HDP’li milletvekilleri hakkında hazırlanan fezlekeler için ne yapacağı bir türlü netleşmeyen İYİ Parti’de gözler Genel Başkan Meral Akşener’in bugün yaptığı grup toplantısına çevrilmişti. Akşener, HDP fezlekeleri için gözü kapalı el kaldırmayacaklarını belirterek fezlekelerin içeriğine göre hareket edeceklerini açıkladı. Akşener’in bu açıklamasına sosyal medyadan “Hala fezlekelerin içeriğinden haberiniz yok mu? Daha ne bekliyorsunuz, safınızı gösterin” tepkileri yükseldi.

HDP konusunda yine kem-küm etti

Partisinin bugünkü Grup Toplantısında konuşan Meral Akşener, HDP fezlekeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. “İYİ Parti, fezlekelere, gözü kapalı el kaldırmaz. o fezlekelerin önünü arkasını iyice okur” diyerek seçmenini şaşırtmaya devam ediyor…

FEZLEKELERE NE EVET NE HAYIR

Açılım sürecinde yaşananlardan örnekler veren Akşener, şu ifadeleri kullandı; “Merak ediyorlarmış… İYİ Parti fezlekeler geldiğinde ne yapacakmış? Elbette, vatandaşı iki yumruk arasında sıkıştıran bu utanmazlığa geçit vermeyeceğiz. Elbette, milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette, siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız. Bu kadar basit, bu kadar net”

HDP fezlekeleri konusuna 1 dakika ayıran Meral Akşener, ekonomi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

HDP KONUSUNDA KAFALAR KARIŞIK

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun HDP'li 28 milletvekili hakkındaki fezlekelere ilişkin, "Evet diyeceğiz" açıklamasının ardından İP Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, "Fezlekelerin içeriğini bilmeden karar veremeyiz" dedi. Bu açıklamaların ardından sosyal medyada “Bu kadar mıydı sizin milliyetçiliğiniz?” tepkisi yükseldi.

İLGİLİ HABER