GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 12:43   Güncelleme : 11-10-2021 14:13

HDP-PKK SEMPATİZANI ÖĞRETMENDEN ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERE TEHDİT 

Terör Örgütü PKK’ya yakınlığıyla bilinen Eğitim İş Sendikasının mensubu bir öğretmenin okuldaki ülkücü öğrencileri tehdit ederek “Sizin eğitim hayatınızı bitireceğim” sözleri eğitim camiasında büyük tepki çekti. Olayın ortaya çıkmasının ardından başta Cumhuriyet ve ODATV gibi medya organları olayın üstünü örtebilmek için yalan ve iftiralarla dolu bir habere imza attı. Öğrenci aileleri ve kendilerini kurumsal olarak hedef gösteren kişi ve kuruluşlara dava açmaya hazırlanıyor…

HDP-PKK SEMPATİZANI ÖĞRETMENDEN ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERE TEHDİT 

Akıllara durgunluk veren olay Hatay Antakya’da yaşandı… Sosyal Medya paylaşımlarında terör örgütü PKK ve HDP ile ilgili paylaşımlar yaptığı gözlenen Ahmet K. isimli öğretmen okuldaki bazı ülkücü öğrencilere yönelik yaptığı baskı yeni bir boyut kazandı. Okuldaki ülkücü öğrencilere karşı hasmane tutumuyla dikkat çeken Ahmet K. isimli öğretmen, teneffüste bir araya gelerek, sohbet eden ülkücü öğrenciler hakkında tutanak tutulmasını istemesi tepkiyle karşılandı.

ÖĞRENCİ VELİLERİ TEPKİ GÖSTERDİ

Durumdan haberdar olan öğrenci velileri, hem öğretmenlerle hem de okul idaresiyle olayı görüşmek üzere gittiklerinde söz konusu öğretmen ve aynı sendikaya mensup öğretmenlerin hakaretvari tepkisiyle karşılaştı. Okul müdürünün araya girmesiyle, ortalık sakinleşirken veliler söz konusu öğretmenden şikayetçi oldu.

ÖĞRETMENİN ŞOKE EDEN PAYLAŞIMLARI

Yaşanan olayın mimarı olan öğretmenin sosyal medya paylaşımları ise görenleri pes dedirtti. “Vallahi Apoyu Özledim” şarkısıyla teröristbaşına methiyeler düzen Ahmet Kaya ve bir süre teröre verdiği destek nedeniyle cezaevinde yatan milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu paylaşımları dikkatlerden kaçmadı.  Söz konusu öğretmenle ilgili İlçe Milli Eğitim Bakanlığının harekete geçmesi bekleniyor.

BU ÖĞRETMEN, ŞEHİDİN ADININ VERİLDİĞİ OKULA YAKIŞMIYOR

Konuyla ilgili tepkisini dile getiren Hatay Ülkü Ocakları, olayın kesinlikle bahsedildiği şekliyle yaşanmadığını, Ülkü Ocaklarının kurumsal kimliğinin yalan ve iftira ile yıpratılmak istendiğini dile getirdi. Söz konu öğretmenden, öğrenci velilerinin de şikayetçi olduğunu öğrenilirken, velilerin "Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde. hem de bir şehidin adının verildiği bir okulda böylesine terör sevici öğretmenleri istemediklerini, gerekirse bakanlığa dilekçe yazacaklarını" söyledikleri öğrenildi.

CUMHURİYET, ODATV VE FETÖCÜLERDEN ALGI OPERASYONU

Öğrencilere ve velilere karşı son derece çirkin bir üslup kullanan sözde öğretmen Ahmet K.’yı aklamak için teröre verdiği destekle bilinen malum sendika yalan ve iftira dolu bir basın açıklaması yaptı. Eğitim İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Mustafa Günal yalan dolu açıklamasını ise Cumhuriyet, OdaTV ve FETÖ’nün haber kanalı Samanyoluhaberin sanki gerçekmiş gibi sunması ise kamuoyunun tepkisini çekti. 
Yayımlanan haberlerde, mağdur öğrenci ve velilerin tepkilerinin dile getirilmemesi ise olayın ne denli kurgu ve iftira dolu olduğunun bir diğer göstergesi.