GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 11:56   Güncelleme : 28-05-2021 12:23

İP CHP ve FETÖ'cü hesaplardan KPSS 300 TL yalanı

ÖSYM henüz KPSS 2021 sınav işlemlerini açmamışken ve resmi açıklama gelmemişken Twitter'da yeni algı operasyonları başladı. Çok sayıda troll FETÖ'cü hesap ile İP ve CHP'den tanınan siyasilerde bu algı furyasına kendilerini kaptırdı.

İP CHP ve FETÖ'cü hesaplardan KPSS 300 TL yalanı

Daha henüz ÖSYM bir duyuru yapmamışken atılan tweetlere sosyal medya kullanıcıları bu tür cevaplarla algılara karşı tepkilerini gösterdi.

((( Açılmayan sınav başvuruları için #300TLYalanı atanların amacı nedir?

KPSS ücreti #300TLYalanı çöktü. ÖSYM yetkilileri bu iddiayı yalanladı. Henüz başvurular bile açılmamışken, algı operasyonu yapmaya çalışanların ellerinde patladı. 

Daha başvurular bile açılmamışken #300TLYalanına sarılanlar neyin peşinde?

Başvuruları başlamayan bir sınav için #300TLYalanı na sarılanlar, toplumu zehirlemeye çalışıyor.

Gençlerimizi kendi çıkarları için kullanmaya çalışanlar #300TLYalanı ile kaos oluşturmaya çalışıyor )))

 

KPSS 300 TL ALGI YALANI 

Twitter gündemini sabah saatlerinden itibaren sistematik bir şekilde meşgul eden KPSS 300 TL etiketi çok sayıda kişiyi manipüle etti. Geneli FETÖ'cü troll heaplar ve CHP-İP siyasilerinin oluşturduğu tweetlerin gerçeği yansıtmadığı kısa sürede ortaya çıktı. 

YETKİLELER YALANLADI 

Orhun Haber ekibi olarak KPSS 300 TL gündemi ile oluşturulan algı çalışmaları sonrası ÖSYM'den yetkililer ile kontak kurarak gerçeği öğrenme yoluna gittik. Bügün açıklanması beklenen sınav takviminin açıklanmaması ve ücretlerin henüz netlik kazanmadığı belirtilirken yazılan ve çizilen sınav ücretlerinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.