SİYASET
Giriş Tarihi : 01-06-2021 19:30   Güncelleme : 01-06-2021 20:25

İP' ten mağduriyet pozu

İP Genel Başkan'ı Akşener'in dün olaylı geçen Hatay ziyareti sonrası Hatay ziyaretine katılan Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mümin İnan'ın saldırıya uğradığı iddia edildi. Herhangi bir kimlik, şahıs, plaka ve görüntünün olmadığı saldırı iddiası yeni bir mağduriyet provası olarak görüldü.

İP' ten mağduriyet pozu

HATAY'DA NE OLMUŞTU

Dün Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Akşener esnaftan hükümet ve devlet aleyhinde istediği tepkiyi alamayınca imdadına CHP gençlik kolu üyesi bir provakosyuncu yetişmişti. Söz konusu şahıs esnaf kılığında dükkan tezganının arkasında provakatif cümleler kurmaya başlayınca şahısın rolünü esnaf bozmuştu. Gerçek kimiği ortaya  çıkan provakosyoncunun bu hareketi İP-CHP ve Akşener'in sahte reklam ve algı kampanyası olarak yorumlanmıştı.

YENİ BİR MAĞDURİYET SİMGESİ İLE UNUTTURMA YÖNTEMİ

''İP KANADI MAĞDUR KAHRAMAN YARATMA PEŞİNDE''

''Kişisel mevzuları sebebiyle dayak yiyenler kahraman oluyor''

'' Mümin de kahraman olmak için yalan mı söylüyor''

'' BÜYÜK SALDIRI OLARAK VERİLEN HABER BİR YUMRUKTAN İBARET''

'' YİNE KİMLİK YOK''

'' YİNE PLAKA VE GÖRÜNTÜ YOK''

'' HER REZALET SONRASI YENİ MAĞDURİYET''

Bugün muhalif ve algıcı medyada çıkan haberlere göre İP teşkilat başkan yardımcısı Mümin İnan'ın saldırıya uğradığı iddia edildi. Ne hikmetse her olaydan sonra kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğrayan İP teşkilatı bu seferde en ufak bir görüntünün yer almadığı saldırı ile gündeme gelmeye çalıştı.

Çıkan iddaların detaylarında İnan'ın: Dün saat 22.00 sıralarında İnan'a kimliği belirlenemeyen bir kişi yumrukla saldırdı. İnan ve partililerin müdahale üzerine saldırgan ve plakasız araçta bekleyen 2 kişi olay yerinden kaçarak uzaklaştı. şeklinde iddialar gündeme getirildi.

Tek yumruk ile plaksız, kimliksiz ve kim olduğu belli olmayan kişilerin yaptığı iddia edilen bu saldırının İP kanadı ve muhalefetin sürekli gündeme getirmesi dünkü Hatay rezaletinin unutturulmak istenmesi şelkinde yorumlandı.