GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-08-2021 13:56   Güncelleme : 21-08-2021 14:36

İP'li Kavuncu'ya, FETÖCÜ diye saldırmış!

İP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, dün bir kişinin yumruklu saldırısına uğramıştı. Olayı gerçekleştirdiği ileri sürülen S.O. gözaltına alınmıştı. S.O.’nun emniyetteki ifadesinde, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖCÜLERE karşı mücadele ettiğini ve İyi Partiye sempati duyduğunu belirterek, "Buğra Kavuncu isimli şahsın Ümit Özdağ tarafından FETÖCÜLÜKLE suçlanmasıyla ve bunun basına düşmesiyle birlikte tüm FÖTECÜLERE olduğu gibi Buğra Kavuncu’ya karşı da antipatim oluştu" dediği öğrenildi.

İP'li Kavuncu'ya, FETÖCÜ diye saldırmış!

İP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, dün saat 14.00 sıralarında Bakırköy’deki Halk TV'de katıldığı bir programdan çıktıktan sonra bir kişinin yumruklu saldırısına uğramıştı. İstanbul Valiliği, olayın ardından Kavuncu'ya yönelik saldırı ve darp olayına karıştığı tespit edilen S.O.’yu Silivri’de gözaltına alındığını açıklamıştı. 

"İYİ PARTİYE SEMPATİM VAR, KAVUNCU'YA FETÖCÜ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN SALDIRDIM"

Gözaltına alınan S.O. daha sonra ifadesi alınmak üzere Gayrettepe Asayiş Büro Amirliği’ne getirildi. Burada ifadesi alınan S.O. verdiği ifadede, Buğra Kavuncu’yu şahsen tanımadığını ancak İyi Partiye sempatisi olduğunu belirterek, “15 Temmuz darbe girişiminde biz sokağa çıktık ve ağabeyimle birlikte FETÖCÜlere karşı mücadele ettik. Sonra Buğra Kavuncu isimli şahsın Ümit Özdağ tarafından FETÖCÜLÜKLE suçlanmasıyla ve bunun basına düşmesiyle birlikte tüm FÖTECÜLERE olduğu gibi Buğra Kavuncu’ya karşı antipatim oluştu” dediği öğrenildi.

YEĞENLERİNE HEDİYELİK BAKMAYA GİTMİŞ!

S.O.  emniyetteki ifadesinde Bakırköy’de yeğenlerine hediyelik eşya baktığını, bu sırada televizyondan ve sosyal medyada gördüğü Buğra Kavuncu’yu gördüğünü ve kısa süre önce 15 Temmuz’da birlikte mücade ettiği abisini kaybettiğini vurgulayarak, “Rahmetli ağabeyimle 15 Temmuz’da yaşadığım anılarım ve Ümit Özdağ’ın söyledikleri de aklıma geldi, İYİ Partiye sempati duyarım fakat bu şahsı orada görünce refleks olarak şahsa yaklaştım. Buğra Kavuncu’nun bana ters baktığını gördüm ve reflaks olarak elime ona doğru salladım. Sonra olayın olduğu yerden yaya olarak uzaklaştım” dediği bildirildi.

S.O.'nün bir süre İyi Parti Gençlik Teşkilatında yer aldığı öğrenildi. 

ÜMİT ÖZDAĞ, KAVUNCU İÇİN FETÖCÜ DEMİŞTİ

İ.P.’ten istifa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun "FETÖ'cü" olduğunu iddia etmişti.

ÖZDAĞ, AKŞENERİ DE UYARMIŞ!

Ümit Özdağ, 19 Ekim 2020 tarihinde katıldığı bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında Genel Başkan Meral Akşener'e, "Bu arkadaşın FETÖ'cü sivil toplum örgütünde bağı olduğuna dair bilgi var, bunu kurucu yapmayalım" diyerek uyarıda bulunduğunu ve Kavuncu'nun kurucu yapılmadığını söylemişti. 
Kavuncu'nun Genel İdare Kurulu'na girmesinin ardından Akşener'i yeniden uyardığını söyleyen Özdağ, "Sayın Genel Başkan'a ben bu uyarıyı yaptığım zaman iki devlet görevlisiyle konuştuğunu ve bu devlet görevlilerinin Buğra ile ilgili kendilerinde bir kayıt olmadığını söylemişler" ifadelerini kullanmıştı.