SİYASET
Giriş Tarihi : 28-09-2021 12:38   Güncelleme : 28-09-2021 13:10

İP'li Lütfü Türkkan devletin verdiği 36 milyon doları batırdı

Sürekli 128 Milyar nerede? söylemeri ile ortaya çıkan muhalefette başı çeken isimlerden olan İP milletvekili Lütfü Türkkan'ın Devlet bankaları ve kamu kuruluşları ( Ziraat Bankası) gibi krumlardan almış olduğu 36 Milyon Doları batırdığı anlaşıldı. Yetkililer ise Lütfü Türkkan hakkında icra takip işlemlerinin başladığını duyurdu.

İP'li Lütfü Türkkan devletin verdiği 36 milyon doları batırdı

36 MİLYON DOLARA NEREDE TÜRKKAN?

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın Gebze2deli İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Ukrayna ve Gebze'deki fabrika ve çiftliklerine Türkiye, Karadağ ve Kazakistan'daki Ziraat Bankaları aracılığıyla toplamda çektiği 36 milyon dolar krediyi batırdığı ortaya çıktı. Servetrine servet katmaya devam eden Türkkan'ın bu sayede para aklama ve mülk kazanma yollarına gittiği tartışılmaya başlandı. Lütfü Türkkan'ın devletten aldığı 36 milyon dolarlık kredilerin en ufak bir iş haddi ile uğraşılmadan batırılması paranın nerelere aktarıldığının sorgulanmasına yol açtı. Akıllarda'ki tek soru ise 36 Milyon Dolar Nereye Kayboldu?

BOĞAZDA EV ALMAK KOLAY DEĞİL PARA LAZIM 

Lüks yaşantısı ile gündemden düşmeyen İP'li Türkkan'ın yüzlerce dönüm arazileri, kaçak inşaya sabit çiftlikleri, ve sosyal medyada günlerce konuşulan boğaz manzaralı evi 36 Milyon dolarlık facia sonrası tekrardan gündeme geldi. Türkkan'ın söz konusu krediyi devletten aldıktan sonra yok etmesi akıllardaki soru kalıplarını  artmasına yol açtı. Sürekli bir ekonomik pürüz ve yolsuzlukla gündeme gelen Türkkan'ın hiç edilen 39 Milyon Dolarlık kredi sonrası boğazda ev almanın kolay olmayacağı şeklinde hatırlatmların yapılmasına yol açtı.