SİYASET
Giriş Tarihi : 06-09-2021 10:33   Güncelleme : 06-09-2021 10:33

İP'te istifaların sonu gelmiyor

İP’te istifa depremleri sürüyor. İP Köyceğiz ilçe başkanlığının 23 kişilik teşkilatı istifa ettirildi. Köyceğiz ilçesinde temayül yoklaması ile göreve geldiği kaydedilen İP Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe’nin talimatı ile 23 kişilik Köyceğiz İlçe Teşkilatı istifa ettirilerek ilçe Başkanı Mehmet Durmuş’un görevden düşürüldüğü ileri sürüldü. İstifalar sonrasında ilçe parti üyelerinden 45 kişi daha istifa etti.

İP'te istifaların sonu gelmiyor

İP Muğla yapılanmasında sular durulmuyor. Kısa bir süre önce İP İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ’ın düşürüldüğü yöntemle bu kez de Köyceğiz İlçe Başkanı Mehmet Durmuş görevi sona erdi. Temayül yoklaması ile göreve geldiği kaydedilen İP Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe’nin talimatı ile 23 kişilik Köyceğiz İlçe Teşkilatı istifa ettirilerek ilçe Başkanı Mehmet Durmuş’un görevden düşürüldüğü ileri sürüldü. Bu istifaların ardından 130 üyeye sahip Köyceğiz’de İP’ten 45 kişinin daha istifa ettiği haberi geldi. İstifaların süreceği iddia edildi.  

Bölgede siyaseti takip edenler İP Muğla teşkilatında bir türlü ahenkli bir çalışma barışı tesis edilemediği ve şu anda da gruplaşmalar olduğuna dikkat dikkat çekiyorlar.

“İşlerim yoğun”

İstifa eden İP Köyceğiz İlçe başkanı Mehmet Durmuş, istifasına gerekçe olarak, "İşlerimin yoğun olması nedeniyle Köyceğiz İP İlçe Başkanlığı'ndan istifa ediyorum. Her zaman partimle beraber yürüyeceğim parti üyeliğim de devam edecek." dedi.

İP'li Ergun: Konuyu tam detayı ile bilmiyorum

İP Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun ise istifalara ilişkin şunları söyledi:

"Ben uzun zamandır seyahatlerdeyim. Dün de Susurluk’taydım. Şu anda Ermenek’teyim ve yarın da Elmalı’ya geçeceğim. Son derece yorgun ve uykusuzum. Bildiğim kadarıyla Köyceğiz Yönetim Kurulu üyeleri istifa ettiği için görevden düştü. Konuyu tam detayı ile bilmiyorum. Bana intikal edeni söylüyorum. Mehmet Durmuş’u da yönetimini de severim. Araştıracağım."