GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2021 17:28   Güncelleme : 21-01-2021 17:28

IRAK TÜRKMEN CEPHESİNDEN ANLAMLI ZİYARET

IRAK TÜRKMEN CEPHESİNDEN ANLAMLI ZİYARET

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü, Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği Teşkilat sorumlusu Firas Ağaoğlu ile beraberindeki heyet Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırımı ziyaret etti.

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü Genel Başkan Yıldırım’ı yeni görevi dolayısıyla tebrik ederek Ülkü Ocaklarının Irak Türkmenlerine ve haklı davalarına yapmış oldukları destek, katkı ve müstesna ilgileri nedeniyle Irak Türkleri ve Irak Türkmen Cephesi adına şükranlarını iletti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ise “Irak Türkmen’i kardeşlerimizle, gönül ve kültür coğrafyalarında varlık-birlik mücadelesi veren soydaşlarımızla, her zaman ve her şart altında birlikteliğimizi koruyacağız. İki devlet bir millet ruhunu Karabağ zaferinde gösterdiğimiz gibi ve Turan’ın ilk halkasını Karabağ’da oluşturduğumuz gibi bu halkanın da devamını Irak’ta Türkmen kardeşlerimizin siyasi, ekonomik, sosyal hayatlarında ve yaşam mücadelelerinde yer alarak zincirleme zaferler ile tamamlayacağız.  Bu kapsamda Irak Türkmen’i kardeşlerimizin her zaman yanlarında olacağız.  Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi “Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz.””

Ziyaretçi heyet ayrıca Ahmet Yiğit Yıldırım ile gençlik yapılanması, güçlü teşkilat ve etkin faaliyetler hususunda da fikir alışverişinde bulundu.