DÜNYA
Giriş Tarihi : 14-11-2020 15:23   Güncelleme : 14-11-2020 15:23

IVANKA TRUMP'IN MASKE TAKMAMASI ÇOCUKLARININ OKULUNU ETKİLEDİ

ABD Mevcut Başkanı Trump'ın danışmanı olan kızı Ivanka Trump'ın maske takmaması çocuklarının düzenine mal oldu. Velilerin tepkisi nedeniyle çocukların okulu değiştirildi.

IVANKA TRUMP'IN MASKE TAKMAMASI ÇOCUKLARININ OKULUNU ETKİLEDİ

ABD'nin 45'inci dönem başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump (39) ile eşi Jared Kushner (39) 2017'den bu yana başkanın danışmanlığını yapıyor. Üç çocukları olan çiftin iki çocuğu üç yıldır, başkentteki Milton Gottesman Yahudi Okulu'na gidiyordu. Ancak geçen ay çift çocuklarını buradan alıp başka bir okula yazdırdı. Bunun nedenini araştıran ABD medyası okulda maske krizi çıktığı iddialarına ulaştı.

Ivanka Trump'ın maske takmaması çocuklarının okulunu etkiledi - 2

Business Insider'ın haberine göre; okul, kendi salgın önlemi protokolünü takip ediyor. Yani, tüm velilerden maske takmayı, sosyal mesafeye uymayı, kalabalık toplantılara katılmamayı taahhüt etmeleri isteniyor.
 

Ivanka Trump'ın maske takmaması çocuklarının okulunu etkiledi - 3

Ivanka Trump ve eşinin resmi etkinliklerde maskesiz görüntülenmesi, 26 Eylül'de Beyaz Saray'da salgının patlak vermesine yol açan toplantıda sosyal mesafeye uyulmaması velilerin tepkisini çekti. En az üç veli şikayet etti.

Ivanka Trump'ın maske takmaması çocuklarının okulunu etkiledi - 4

Okul yönetimi ile uzlaşamayan Trump ve Kushner çifti de çocuklarını almak zorunda kaldı.

Ivanka Trump'ın maske takmaması çocuklarının okulunu etkiledi - 5

Çiftin yakınları, "Yeni okulu birebir eğitim için seçtiler" dedi.