SİYASET
Giriş Tarihi : 04-03-2021 11:38   Güncelleme : 04-03-2021 12:37

İYİ Partili Özdağ'dan istifa, Akşener FETÖ'ye sessiz kaldı HDP'ye ise..

İyi Parti milletvekili Ümit Özdağ TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiğini açıkladı. Özdağ istifa ederken İYİ Parti ve Meral Akşener'i topa tuttu.

İYİ Partili Özdağ'dan istifa, Akşener FETÖ'ye sessiz kaldı HDP'ye ise..

Özdağ'ın basın açıklamasından satır başlıkları;

''Akşener FETÖ ile mücadelemden rahatsız oldu''

''İP CHP'nin uydu partisi haline geldi''

''İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklıdır''

''Akşener, HDP'nin Kars'ı kazanması karşısında sessiz kalmıştır''

''CHP İBB Başkanı'na İYİ Parti'yi aşağılayan CHP Çanakkale Belediye Başkanı'na kızın''

Ümit Özdağ bugün sabah saatlerinde TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiğini açıkladı. Özda istifa sürecine nasıl geldğini ve İYİ Parti ve Meral Akşener'in nasıl değiştiğini anlattı. Meral Akşener'e çok sert eleştirilerde bulunan Özdağ Partin2in CHP'nin yan sanayisi haline geldiğini vurgularken, HDP ile aynı masaya oturduğuna vurgu yaptı.

Özdağ; 

Akşener, FETÖ ile mücadelemden rahatsız oldu. Tekrar söylüyorum, bunun tartışması yok. İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklıdır. Telefon rehberinizde örgütün üst düzey isimlerin numarası varsa, konuşmalarınız da ortaya çıktıysa sen FETÖ'cüden öte örgütle iç içe geçmiş bir kişisin. Ve Akşener, FETÖ ile iltisaklılarla beraber yürüyor. Akşener'in beni bir kere daha ihraç etmeye cesaretinin olmadığını biliyorum ancak ben itifa edecek kadar cesurum, ve kurucusu olduğum partiden istifa ediyorum'

İP'nin kurucuları arasında yer alan İstanbul Milletvekili Özdağ, partinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilgili iddiaları dile getirmesinin ardından Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

AKŞENER FETÖ'CÜLER İLE MÜCADELEMDEN RAHATSIZ OLDU

Bana yönelik Meral Akşener'in kızgınlığının temelinde bu vardır. Akşener'e karşı bir genel başkanlık mücadelesi içinde olmadım. Teşkilatları bile Özdağ'ın gizli planı var demesinler diye ziyaret etmedim. Vatanseverlere vermiş olduğum bir söz vardı. FETÖ, PKK ve diğer bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş gruplar sızamaz. Ben bu sızma ile mücadele ettim. Akşener'i bu rahatsız etmiş. İYİ Parti'nin iktidar olabilmesi için mart seçimlerinden 5 ay önce Akşener'e 7 sayfalık bir raporla İYİ Parti'nin seçimlere tek başına girmesi gerektiğini anlattım. Akşener, bu teklifimi reddetti. Sonra CHP ile görüşmeler başladı. CHP, İYİ Parti uzlaşması üzerine MHP ve AK Parti arasındaki ittifak yeniden kuruldu.

AKŞENER HDP'NİN KARSI KAZANMASINDA SESSİZ KALMIŞTIR

Bana yalan söyleyerek, arkamdan iş çevirerek İdris Naim Şahin'in adaylığı ilk istifa nedenimdi. İkinci istifa nedenim İYİ Parti'nin Kars'ta adayını geri çekmemesiydi. Bundan dolayı HDP Kars'ı kazandı. Akşener, HDP'nin Kars'ı kazanması karşısında sessiz kalmıştır, bu sürecin önünü açmıştır. Mükemmel bir çözüm önüne konmasına rağmen, bunu reddetmiştir.

Hakkımda alçakça propaganda süreci başlatıldı. Benim hakkımda il başkanlarına mektup yollandı. Bununla ilgili suç duyurusunda bulundum. Akşener'e de uyarıda bulundum, üzerine gideceğimi söyledim.

İSTANBUL İL BAŞKANI BUĞRA KAVUNCU FETÖ İLE İLTİSAKLIDIR

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır.Türk milliyetçileri bu zihniyetten vakti geldiğinde en ağır şekilde hesap soracaktır. Akşener, FETÖ iltisaklılarla yol yürümekte çok rahat davranıyor. Daha ne kadar rahat yürüyeceğini göreceğiz.

Ben Akşener'den nasıl gizli bir anayasanın içinde olduklarının hesabını sordum. Yetkili üyelerden habersiz bir şekilde HDP ile kirli bir anayasa çalışması yapılmıştır.

HDP İLE AYNI MASAYA OTURDULAR

HDP ile aynı masaya oturup anayasanın ilk 4 maddesini değiştirmeyi kabul edenlerle aynı yolda yürümem mümkün değildir. Mahkeme ihraç kararını bozdu ve adalet yerini buldu.

İLGİLİ HABER LİNKİLERİ