SİYASET
Giriş Tarihi : 06-04-2021 14:15   Güncelleme : 06-04-2021 14:23

İYİ Parti'li Türkkan'dan terör propagandasına destek

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, terör örgütü PKK propagandası yapmaktan yargılanacak olan Melis Alphan’a destek verdi.

İYİ Parti'li Türkkan'dan terör propagandasına destek

Lütfü Türkkan terör propagandası yapmak suçundan yargılanan ve hakkında 7.5 yıl hapis istenen Melis Aplhan'ı gazeteci olarak yorumladı ve terör içerikli paylaşımları görmezden geldi. 

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, terör örgütü PKK propagandası yapmaktan yargılanacak olan Melis Alphan'a destek verdi. Alphan'ın gazetecilik yaptığını iddia eden Türkkan, sosyal medya hesabından "Melis Alphan'ın yanındayım" paylaşımında bulundu.

 

Alphan hakkında terör örgütü elebaşı Öcalan'ın resimlerinin giyildiği bir organizasyonun fotoğrafını paylaşmasının ardından terör örgütü propagandası yapmak suçundan soruşturma başlatılmıştı. 

Melis Alphan'a ait PKK Paylaşımı 

 

LÜTFÜ TÜRKKAN'A GÖRE GAZETECİLİKMİŞ

PKKpropagandasından hakim karşısına çıkacak olan Alphan'a İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan destek çıktı.

 

"Melis Alphan'ın yanındayım" yazarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Türkkan, Alphan'ın gazetecilik yaptığını ileri sürdü. 

Lütfü Türkkan'ın destek paylaşımı