GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-08-2021 15:25   Güncelleme : 26-08-2021 15:30

Kemal'in dostları belli oldu...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sonunda ağzındaki baklayı çıkarttı ve dostlarının kim olduğunu ortaya koydu. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası KHK ile meslekten ihraç edilen FETECÜ ve terör örgütü PKK ile bağlantılı kişilerin görevlerine iade edeceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, ""O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim" dedi. Kılıçdaroğlu sözlerine "Yeter ki teröre bulaşmasın" diye ekleme yaparak aklınca kelime oyunu yaptı.

Kemal'in dostları belli oldu...

Çorum’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrikayı gezerek incelemelerde bulundu. Sanayici iş insanları ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, daha sonra muhtarlar, kanaat önderleri ve STK temsilcileri buluştu.

 “KHK İLE GÖREVDEN ALINAN HERKESİ GÖREVİNE İADE EDECEĞİM”

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:

* Geçen özel harekatta çalışan bir polis, Ankara Mamak’ta karşılaştık. ‘Beni kanun hükmünde kararnameyle attılar… Gittim savcılığa, savcı takipsizlik verdi.

* Mahkemede  hiç bir zaman yargılanmadım ve mahkum edilmedim. Beni görevime vermeleri lazım… ‘Hayır efendim seni göreve geri veremeyiz…’ Niye veremiyorsun?

* Sözüm söz, bütün bu adaletsizlikleri düzelteceğim. O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim. Yeter ki teröre bulaşmasın.